Вищий адмінсуд визнав незаконним рішення НБУ щодо неплатоспроможності «Фінансової ініціативи» – ЗМІ

Вищий адмінсуд визнав незаконним рішення НБУ щодо неплатоспроможності «Фінансової ініціативи» – ЗМІ

За словами власника, банк був штучно виведений з ринку і міг продовжити функціонувати

Вищий адміністративний суд України 13 квітня підтвердив незаконність рішення Національного банку про визнання неплатоспроможним банку «Фінансова ініціатива» і введення в нього тимчасової адміністрації.

Про це агентству «Інтерфакс-Україна» повідомив екс-власник банку Олег Бахматюк.

«Попри шалений опір з боку Нацбанку, за останні півтора року нам вдалося довести, що банк ["Фінансова ініціатива"] був штучно виведений з ринку і міг продовжити функціонувати», – заявив Бахматюк.

За його словами, суд визнав незаконним введення тимчасової адміністрації, підтвердив заниження з боку Нацбанку вартості належних «Фінансової ініціативи» державних цінних паперів, що штучно створило умови для банкрутства фінустанови.

Екс-власник банку впевнений, що вердикт суду підвищить довіру інвесторів, яку, на його думку, НБУ цілеспрямовано руйнував останні два роки. Водночас він визнав, що повернути банк на ринок буде вкрай складно через півтора року після введення в нього тимчасової адміністрації.

Центробанк у червні 2015 року визнав неплатоспроможним банк «Фінансова ініціатива». Згодом Нацбанк подав на Бахматюка до суду п'ять позовів щодо стягнення заборгованості по персональному договору поруки за зобов'язаннями кредитних установ, які сумарно заборгували НБУ рефінансування на 10,9 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті