Сервіс таксі Uber повідомив про мільярдні збитки

Сервіс таксі Uber повідомив про мільярдні збитки

Компанія несподівано оприлюднила свої фінансові показники

Сервіс таксі Uber повідомив про мільярдні збитки
Зростання надходжень в Uber
графік Bloomberg

Uber як приватна компанія не зобов'язаний повідомляти про свої фінанси публічно, але сервіс таксі вирішив вперше оприлюднити свої фінансові дані.

За підсумками 2016 року Uber одержав скоригований збиток в розмірі 2,8 млрд доларів, передає Bloomberg.

Загальна виручка компанії склала $6,5 млрд. Причому в четвертому кварталі минулого року цей показник збільшився на 74%, до $2,9 млрд.

Сервіс розкрив дані про свої фінансові результати за 2016 рік, при цьому відомостей за 2015 рік не наводиться. Як зазначає Bloomberg, дані про збитки не включають витрати на заохочення співробітників акціями компанії, вкладення в нерухомість і придбання машин. Також у ці дані не входять втрати сервісу приблизно в мільярд доларів, отримані від роботи в Китаї.

У березні компанію покинув її президент Джефф Джонс. Він заявив, що розчарувався в методах керівництва компанії. Він пропрацював на посаді президента Uber півроку.

Як пише The Wall Street Journal, з моменту заснування в 2008 році Uber залучила близько $15 млрд фінансування. З цієї суми у Uber залишилося близько $7 млрд, оскільки діяльність компанії вимагає масштабних вливань.

Сукупна вартість поїздок, здійснених через Uber (включаючи доставку їжі Eats), збільшилася в четвертому кварталі на 28% порівняно з липнем-вереснем ─ до $6,9 млрд. Річний валовий показник прибутків (на графіку) склав $20 млрд порівняно з $8,9 млрд в 2015 році, $2,9 млрд в 2014 році і $685 млн в 2013 році, повідомив WSJ представник компанії.

Онлайн-сервіс на замовлення таксі Uber працює в 570 містах майже в 70 країнах. Влітку 2016 року Uber продав китайський бізнес компанії Didi Chuxing Technology Co.

Як повідомляв Mind, Uber відкликає з доріг свої безпілотні автомобілі після аварії в штаті Арізона, США.

А влада Тайваню заморозила банківські рахунки Uber на суму 384 тис. доларів через несплату податків.

Погіршило справи компанії несподіване звільнення президента Uber Джеффа Джонса, який 20 березня оголосив про те, що йде зі стартапу. Серед причин називають звинувачення на адресу компанії в сексизмі та сексуальних домаганнях.

Нагадаємо, в лютому екс-працівниця Uber Сьюзан Фаулер написала в своєму блозі про «дивний» рік роботи в компанії, а саме ─ постійні сексуальні домагання з боку колег, на які керівництво закривало очі. Гендиректор Тревіс Каланік ініціював внутрішнє розслідування з цього приводу. The New York Times опублікувала розповіді 30 працівників Uber про їх негативний досвід роботи в компанії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті