«Малазійські авіалінії» першими відстежуватимуть літаки через супутник

«Малазійські авіалінії» першими відстежуватимуть літаки через супутник

Сервіс дозволяє відслідковувати місцезнаходження авіасудна щохвилини

«Малазійські авіалінії» першими відстежуватимуть літаки через супутник
фото Malaysia Airlines

Компанія «Малазійські авіалінії», яка втратила літак із 239 пасажирами на борту у 2014 році, першою уклала угоду про контроль свого авіафлоту через супутниковий зв'язок.

Malaysia Airlines Bhd. підписала домовленість про співпрацю із низкою компаній (Aireon LLC, Sitaonair та FlightAware LLC), які розробляють та реалізують глобальну космічну систему нагляду за повітряним рухом. Про це повідомляє Bloomberg. 

На офіційному сайті компанії Aireon зазначено, що за допомогою їхньої технології авіакомпанія отримуватиме дані щодо розташування своїх літаків у реальному часі навіть у тих віддалених просторах, де зараз спостереження відсутнє.

Для використання цієї функції спецобладнання чи модифікації літака не потрібні. Гендиректор Aireon Дон Тома зазначив: «Малазійські авіалінії» максимально зацікавлені в розробці цієї галузі після трагічних подій 2014 року. Відстежування рейсів у будь-якій точці планети сприятиме безпеці людей у будь-який час, в будь-якому місці».

Як повідомлялося, малазійський авіалайнер рейсу 370 летів із Куала-Лумпур до Пекіна 8 березня 2014 року, коли раптом розвернувся, полетів назад через Малайзію, потім повернув у віддалені райони південної частини Індійського океану. Маленькі уламки літака було знайдено на берегах Африки, великих не знайшли й досі.

Aireon є однією з компаній, які допомагають шукати зниклі літаки. Втім, не ясно, чи допоможе нова система у пошуках рейсу 370, оскільки передавач місцезнаходження не працював, можливо, через те, що його навмисно вимкнули, і знайти літак через супутниковий зв'язок не вдасться.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті