АМКУ відмовився задовольнити скаргу Кременчуцького стальзаводу щодо закупівлі вагонокомлектів УЗ

АМКУ відмовився задовольнити скаргу Кременчуцького стальзаводу щодо закупівлі вагонокомлектів УЗ

Мова про призупинення процедури закупівлі на період її розгляду

Йдеться про порушення порядку проведення процедури закупівлі філією «Укрзалізниці» – Дарницьким вагоноремонтним заводом – бічних рам та надресорних балок на загальну суму 110,595 млн грн.

Про це повідомляє «Інтерфакс».

22 березня КСЗ звернувся зі скаргою до Антимонопольного комітету з проханням призупинити процедуру закупівлі на період її розгляду. Зокрема, у скарзі відзначено, що встановлена ціна за один вагонокомплект в розмірі 96 000 грн (без ПДВ) є дискримінаційною, тоді як з урахуванням курсової нестабільності, зростання цін на матеріали й комплектуючі, електроенергію прогнозована вартість вагонокомлекта КСЗ становить 160 000 грн. Тобто така ціна – неприйнятна для національного виробника.

Також сталеливарний завод пропонував у тендерній документації встановити термін виготовлення вагонокомплектів не раніше 1 січня 2016 року, тоді як замовник торгів встановив його на рівні 2013 року. На думку заявника, така умова дозволить у торгах взяти участь компаніям, продукція яких не відповідає українським стандартам.

Зазначається, що два тендера на закупівлю в цілому 960 вагонокомлектов було оголошено 24 лютого. Аукціони призначили на 16 травня.

Згідно з інформацією Prozorro, заявки на участь в торгах подали дві компанії: «Центр промислового субконтрактинга» і «Інтерресурси». Замовник ще не прийняв відповідного рішення щодо допуску цих компаній до торгів.

Кременчуцький сталеливарний завод практично призупинив виробництво продукції з кінця лютого 2014 року через проблеми зі збутом продукції на своєму основному ринку – РФ. У листопаді 2016-го завод відновив роботу внаслідок пожвавлення ринку вагонобудування і очікуваних тендерів «Укрзалізниці» на покупку вагонів і вагонокомплектів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті