Ніхто не хоче бути президентом Албанії

Ніхто не хоче бути президентом Албанії

Перший раунд виборів завершився достроково

Ніхто не хоче бути президентом Албанії
Фото parlament.al

19 квітня відбувся перший тур президентських виборів в Албанії, незважаючи на те, що жодного кандидата зареєстровано не було. У правлячої партії було достатньо голосів у парламенті для вибору свого кандидата, але нікого на посаду не висунули. Про це повідомляє BalkanInsight.

Опозиція оголосила бойкот і не відвідує засідання. Прем'єр Міністр Албанії Еді Рама заявив: «Ми маємо бажання дати опозиції простір для участі в процесі. Ми не будемо виставляти кандидатуру в 1 раунді, почекаємо, поки опозиційні депутати прийдуть у парламент обирати президента».

Кандидатом у президенти має бути албанець старше 40 років, якого підтримає щонайменше 20 депутатів. Конституцією передбачено 5 турів виборів. У перших трьох турах кандидат має отримати три чверті голосів (84 із 140). Якщо цього не відбулося, в наступних двох раундах виграє той, хто отримає більшість голосів. Якщо і цього не трапилося, парламент розпускають і визначаються із датою нових виборів. Усі 5 турів мають відбутись протягом 35 днів з дати першого раунду.

Зараз парламенту треба призначити дату другого туру виборів, який має відбутися не пізніше 26 квітня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті