Американський ExxonMobil просить звільнити Росію від санкцій

Американський ExxonMobil просить звільнити Росію від санкцій

Економічні обмеження заважають співпраці з «Роснєфтью»

Американський ExxonMobil просить звільнити Росію від санкцій
Фото Business Wire

Американська нафтова компанія ExxonMobil звернулася до Мінфіну США з проханням дозволити їй відновити буріння в Чорному морі, призупинене через санкції.

Про це повідомляє Wall Street Journal.

У 2015–2016 роках компанія отримувала дозволи на «обмежені адміністративні дії» з «Роснєфтью». Цьогоріч ExxonMobil просить про продовження призупиненої угоди, що давала дозвіл використовувати технології та оснащення для розвідки нафти в російській Арктиці, працювати на шельфі на глибині моря понад 150 м, а також бурити у Сибіру.

Масштабний проект розпочався у 2012 році. Саме за цю угоду тодішній голова американської компанії, а нині очільник Держдепартаменту США Рекс Тіллерсон отримав у 2013 році російський «Орден Дружби». Проте представник зовнішньополітичного відомства запевнив, що найближчих два роки він не братиме участі у вирішенні будь-яких питань, пов'язаних із цією нафтовою компанією.

За переконанням менеджменту Exxon, зняття санкцій дозволить компанії урівняти умови ведення бізнесу із своїми основними конкурентами. Норвезька Statoil отримала дозвіл бурити свердловини в Баренцевому морі, а італійська Eni – в Баренцевому та Чорному морях.

Нагадаємо, санкції були введені після того, як Росія анексувала український Крим. Зокрема, компаніям США було заборонено надавати передові технології, що використовуються для буріння на шельфі та в сланцевих формаціях. Exxon було заборонено буріння в Карському морі та біля північного узбережжя Росії. Голова «Роснєфті» був занесений до чорного списку.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло