Захворіло у світі
30,183,223
Померло у світі
946,158
Вилікувалось у світі
20,532,559
Захворіло в Україні
169,472
Померло в Україні
3,468
Вилікувалось в Україні
75,486
Українська кіноакадемія вперше роздала «Золоті Дзиґи»

Українська кіноакадемія вперше роздала «Золоті Дзиґи»

Тріумфатором церемонії вручення першої національної кінопремії стала драма «Гніздо горлиці»

Українська кіноакадемія вперше роздала «Золоті Дзиґи»
Фото: facebook.com/uafilmacademy

20 квітня у Києві відбулася церемонія нагородження переможців першої національної кінопремії «Золота Дзиґа». Переможців визначали члени Української кіноакадемії, заснованої у лютому 2017 року за ініціативою Одеського міжнародного кінофестивалю та за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Премія вручалася вперше.

У конкурсі брали участь фільми, які виходили у прокат чи демонструвалися на фестивалях у 2016 році. За результатами відбору, який тривав до 20 березня цього року, до довгого списку з 76 поданих робіт потрапили 54 кінотрічки. З них до фінального короткого списку кіноакадеміки відібрали 18 фільмів. Премія вручалася в 14 номінаціях.

Ще до урочистої церемонії стало відомо, що почесну «Золоту Дзиґу» за внесок у розвиток національного кіно отримає актриса Лариса Кадочникова. Переможців в решті номінацій кіноакадеміки визначали таємним голосуванням.

Перемога у номінації «Найкращий актор другого плану» дісталася Миколі Боклану за роль у фільмі «Гніздо горлиці». Статуетку йому вручала партнерка по цій стрічці Римма Зюбіна, яка теж отримала «Золоту Дзиґу» – у номінації «Найкраща акторка», також за «Гніздо горлиці». За роль у цій же стрічці приз у категорії «Найкраща акторка другого плану» здобула Наталя Васько. «Золоту Дзиґу» у номінації «Найкращий актор» кіноакадеміки присудили Віталію Лінецькому (посмертно) – робота над «Гніздом горлиці» стала для актора останньою. Найкращим режисером було визнано Тараса Ткаченка. Найкращим фільмом також стало «Гніздо горлиці». Загалом стрічка, яка номінувалася у восьми категоріях, здобула шість статуеток.

Українська кіноакадемія вперше роздала «Золоті Дзиґи»
Переможці Першої Національної Кінопремії
Фото: DR

У семи номінаціях висувалася історична мелодрама «Моя бабуся Фані Каплан», та кіноакадеміки присудили фільму статуетки лише у двох категоріях: Олександр Батенєв та Сергій Бржестовський отримали «Золоту Дзиґу» як найкращі художники-постановники, а Олена Дем’яненко та Дмитро Томашпольський стали найкращими сценаристами.

Переможцем у номінації «Найкращий композитор» стала Алла Загайдакевич за музику до фільму «Жива варта». За роботу над цією ж стрічкою здобули приз Микита Кузьменко та Олександр Поздняков – у номінації «Найкращий оператор-постановник».

Найкращим анімаційним фільмом став касовий хіт минулого року «Микита Кожум’яка» режисера Манука Депояна та продюсерів Дмитра Белінського, Ігора Роми й Ірини Манжосової.

Найкращим ігровим короткометражним фільмом стала комедія «Кров’янка» режисера Аркадія Непиталюка та продюсера Максима Асадчого. На рахунку стрічки – перемога у національному конкурсі кінофестивалю «Молодість» у жовтні 2016 року. Найкращим документальним фільмом кіноакадеміки визнали «Головну роль» режисера Сергія Буковського та продюсера Максима Асадчого.

Жодного призу не отримали романтична комедія «Тепер я буду любити тебе», яка номінувалася у трьох категоріях, у тому числі – «Найкращий фільм», та потілична сатира від «Студії Квартал 95» «Слуга народу 2», що висувалася у номінаціях «Найкращий фільм», «Найкращий актор» (Володимир Зеленський) та «Найкращий актор другого плану» (Євген Кошовий).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті