Українська кіноакадемія вперше роздала «Золоті Дзиґи»
Ексклюзив

Українська кіноакадемія вперше роздала «Золоті Дзиґи»

Тріумфатором церемонії вручення першої національної кінопремії стала драма «Гніздо горлиці»

Українська кіноакадемія вперше роздала «Золоті Дзиґи»
Фото: facebook.com/uafilmacademy

20 квітня у Києві відбулася церемонія нагородження переможців першої національної кінопремії «Золота Дзиґа». Переможців визначали члени Української кіноакадемії, заснованої у лютому 2017 року за ініціативою Одеського міжнародного кінофестивалю та за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Премія вручалася вперше.

У конкурсі брали участь фільми, які виходили у прокат чи демонструвалися на фестивалях у 2016 році. За результатами відбору, який тривав до 20 березня цього року, до довгого списку з 76 поданих робіт потрапили 54 кінотрічки. З них до фінального короткого списку кіноакадеміки відібрали 18 фільмів. Премія вручалася в 14 номінаціях.

Ще до урочистої церемонії стало відомо, що почесну «Золоту Дзиґу» за внесок у розвиток національного кіно отримає актриса Лариса Кадочникова. Переможців в решті номінацій кіноакадеміки визначали таємним голосуванням.

Перемога у номінації «Найкращий актор другого плану» дісталася Миколі Боклану за роль у фільмі «Гніздо горлиці». Статуетку йому вручала партнерка по цій стрічці Римма Зюбіна, яка теж отримала «Золоту Дзиґу» – у номінації «Найкраща акторка», також за «Гніздо горлиці». За роль у цій же стрічці приз у категорії «Найкраща акторка другого плану» здобула Наталя Васько. «Золоту Дзиґу» у номінації «Найкращий актор» кіноакадеміки присудили Віталію Лінецькому (посмертно) – робота над «Гніздом горлиці» стала для актора останньою. Найкращим режисером було визнано Тараса Ткаченка. Найкращим фільмом також стало «Гніздо горлиці». Загалом стрічка, яка номінувалася у восьми категоріях, здобула шість статуеток.

Українська кіноакадемія вперше роздала «Золоті Дзиґи»
Переможці Першої Національної Кінопремії
Фото: DR

У семи номінаціях висувалася історична мелодрама «Моя бабуся Фані Каплан», та кіноакадеміки присудили фільму статуетки лише у двох категоріях: Олександр Батенєв та Сергій Бржестовський отримали «Золоту Дзиґу» як найкращі художники-постановники, а Олена Дем’яненко та Дмитро Томашпольський стали найкращими сценаристами.

Переможцем у номінації «Найкращий композитор» стала Алла Загайдакевич за музику до фільму «Жива варта». За роботу над цією ж стрічкою здобули приз Микита Кузьменко та Олександр Поздняков – у номінації «Найкращий оператор-постановник».

Найкращим анімаційним фільмом став касовий хіт минулого року «Микита Кожум’яка» режисера Манука Депояна та продюсерів Дмитра Белінського, Ігора Роми й Ірини Манжосової.

Найкращим ігровим короткометражним фільмом стала комедія «Кров’янка» режисера Аркадія Непиталюка та продюсера Максима Асадчого. На рахунку стрічки – перемога у національному конкурсі кінофестивалю «Молодість» у жовтні 2016 року. Найкращим документальним фільмом кіноакадеміки визнали «Головну роль» режисера Сергія Буковського та продюсера Максима Асадчого.

Жодного призу не отримали романтична комедія «Тепер я буду любити тебе», яка номінувалася у трьох категоріях, у тому числі – «Найкращий фільм», та потілична сатира від «Студії Квартал 95» «Слуга народу 2», що висувалася у номінаціях «Найкращий фільм», «Найкращий актор» (Володимир Зеленський) та «Найкращий актор другого плану» (Євген Кошовий).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло