Україна й Грузія разом розвиватимуть «Новий шовковий шлях»

Україна й Грузія разом розвиватимуть «Новий шовковий шлях»

Участь у розвитку транспортного проекту принесе користь обом країнам

Україна й Грузія разом розвиватимуть «Новий шовковий шлях»
фото офіційний сайт МЗС України

Україна й Грузія зацікавлені в участі в реалізації «Нового шовкового шляху».

Про це повідомила прес-служба Міністерства закордонних справ після зустрічі голів МЗС Павла Клімкіна та Грузії Міхеіла Джанелідзе, передають Українські Новини.

«Голови зовнішньополітичних відомств підтвердили зацікавленість обох країн в подальшому розвитку торгово-економічної співпраці й участі в реалізації масштабних міжнародних транспортних і енергетичних проектів на шляху «Європа ─ Кавказ – Азія», зокрема розвитку «Нового Шовкового шляху», ─ сказано в ньому.

На зустрічі обговорювалися плани подальшого розвитку дружніх і стратегічно важливих українсько-грузинських відносин, зокрема співпраця в політичній, військовій, економічній, гуманітарній, правовій та інших сферах.

Клімкін і Джанелідзе наголосили на ключовому значенні незалежності, державного суверенітету й територіальної цілісності України й Грузії в межах міжнародно визнаних кордонів.

Міністри рішуче засудили агресію Росії проти України й Грузії, закликали міжнародну спільноту посилити солідарну підтримку суверенітету й територіальної цілісності двох країн.

Сторони обговорили питання євроінтеграції України й Грузії та відносини з НАТО.

Клімкін висловив подяку за надання Грузією гуманітарної допомоги в психологічній реабілітації поранених в АТО українських військовослужбовців і оздоровленні дітей, що постраждали від бойових дій.

Міністр запросив Джанелідзе відвідати Україну з офіційним візитом.

За результатами переговорів міністри підписали спільну заяву, робочий план консультацій між МЗС двох держав і провели спільну прес-конференцію.

Раніше у квітні Україна й Грузія обговорили посилення торгово-економічної співпраці й розвиток міжнародного транспортного коридору «Балтійське – Чорне – Каспійське моря».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті