Путін створює робочу групу для зняття санкцій із Криму

Путін створює робочу групу для зняття санкцій із Криму

Група юристів подаватиме позови у міжнародні європейські суди

Путін створює робочу групу для зняття санкцій із Криму
фото: Наталія Усик / mignews.com.ua

Домагатися скасування санкцій проти Криму буде робоча група юристів, створена при постійному представництві Криму при президенті Росії. Про це в рамках так званого Ялтинського економічного форуму заявив голова робочої групи Олександр Молохов. Про це передає РІА «Новости».

Він уточнив, що російські юристи, яким постійно доводиться виправдовуватися і доводити, що вони хороші, працюватимуть у тісному контакті із зарубіжними, а також з МЗС і Мін'юстом РФ, зокрема, щоб відсудити назад «скіфське золото» і не почуватися «громадянами другого сорту».

«Нас не влаштовує ситуація, при якій ми виправдуємось, обороняємося і доводимо, що ми хороші. Це потрібно робити в тісному контакті з МЗС, Міністерством юстиції. Ми кожен крок будемо узгоджувати з ними. Крим повинен заявити про себе юридично на міжнародній арені. Ми будемо боротися за права кримчан в судах, в тому числі, у справі Скіфського золота. Багато є справ, які дозволять кримчанам відчути себе в Європі не громадянами другого сорту, як зараз, а повноцінними жителями великої держави», ─ заявив він.

Молохов зазначив, що робоча група наразі вирішує, в якому саме з європейських судів будуть відстоювати права жителів півострова.

«Європейський суд з прав людини в Страсбурзі, Європейський суд справедливості в Люксембурзі, є Міжнародний суд в Гаазі, в Стокгольмі, є арбітражні суди в Парижі. Подивимося, куди ми будемо подаватися, це питання тактики», ─ заявив він.

За словами Молохова, боротьба за права кримських вкладників «Приватбанку» стане одним з основних напрямків для робочої групи.

«Ставлення до них в Україні таке: якщо ти з Криму, то забудь про свої гроші. Це нас не влаштовує, «Приватбанк» приватизований, відповідати за зобов'язаннями перед кримськими вкладниками буде держава, в тому числі і на міжнародному рівні», ─ заявив він.

Щороку навесні підконтрольна Кремлю влада Криму проводить у Ялті економічний форум, який називають міжнародним, запрошуючи до участі представників різних країн світу. Через візити іноземців нинішня влада півострова намагається легалізувати його «російський» статус. Захід проводився в цьому році з 20 по 22 квітня.

МЗС України направило до РФ ноту протесту у зв'язку з проведенням так званого форуму на тимчасово окупованій Росією території української Автономної Республіки Крим.

Як відомо, міжнародні санкції проти Росії були запроваджені у зв'язку з анексією Криму РФ та російською агресією в Україні.

Раніше повідомлялось, що Міжнародний суд ООН в Гаазі 19 квітня оголосив рішення, яким частково задовольнив запит України про застосування тимчасових запобіжних заходів щодо Росії.

Нагадаємо, в справі «скіфського золота» Росія подала на апеляцію: 28 березня до Апеляційного суду Амстердама надійшла скарга від музеїв Криму на рішення про передачу Україні експонатів виставки, відомих як Скіфське золото. Про це передає ТАСС із посианням на представника суду Рона ван Леувена. Дату розгляду буде визначено через кілька місяців.

Як відомо, колекція скіфського золота була вивезена з кримських музеїв в лютому-2014 для експозиції в Нідерландах. Після анексії Криму виникла суперечка, кому повертати цінності – Криму чи Україні. Європейська держава була змушена вирішувати це питання в суді.

Окружний суд Амстердама в грудні 2016 року прийняв рішення, що скіфське золото має бути повернуто українській стороні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло