Міжнародний суд ООН відхилив скарги України за однією з конвенцій

Міжнародний суд ООН відхилив скарги України за однією з конвенцій

Однак за другою конвенцією винесено рішення на користь України

Міжнародний суд ООН відхилив скарги України за однією з конвенцій
Фото Yeu Ninje / wikimedia

Міжнародний суд ООН відмовив у тимчасових заходах щодо Росії стосовно порушення конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму. Відповідне рішення оголосив голова суду Ронні Абрахам. Суд визнав недостатніми докази України.

Про це повідомляє  «Інтерфакс-Україна».

«Таким чином, суд дійшов висновку, що умови, необхідні для визначення додаткових заходів щодо прав на підставі Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму не відповідають вимогам», – оголосив на засіданні суддя Абрахам.

Суд уточнив, що всі процедурні вимоги були виконані. Міжнародний суд дійшов висновку, що він має докази, які є підставою щодо претензій України проти Росії у рамках обох конвенцій.

Зазначимо, рішення є проміжним і не пов’язане із розглядом даної справи по суті, але воно стало важливою ланкою для юридичної протидії РФ.

При цьому Міжнародний суд ООН погодився на запровадження запобіжних заходів за позовом «Україна проти РФ» для захисту національних меншин у Криму.

«На даний момент суд дійшов висновку, що кримські татари та етнічні меншини у Криму залишаються вразливими. У цьому відношенні суд бере до уваги доповідь про ситуацію з правами людини в Україні», – сказав суддя Ронні Абрахам.

У зв’язку з цим суд зобов'язав Росію:

- утриматися від порушення прав кримських татар на представництво власних інтересів, включно з поновленням діяльності Меджлісу;

- забезпечити поновлення освіти українською.

Отже, за позовом України до Росії суд задовольнив тільки одну скаргу, а другу – відхилив. 

Нагадаємо, з 6 березня в Гаазі тривали слухання справи Україна проти Росії. МЗС України доводила у позові, що Російська Федерація порушила дві міжнародні Конвенції.

Перша – про боротьбу з фінансуванням тероризму. Україна вважає, що це відбувається шляхом надання зброї та іншої допомоги незаконним формуванням «ДНР» та «ЛНР», які вчинили низку актів тероризму на території України.

Друга – щодо утисків прав людини в Криму. Україна стверджує, що РФ порушує Конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, порушуючи права неросійських громад, які проживають на окупованій території Кримського півострова, зокрема, українців і кримських татар.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло