Північна Корея погрожує потопити американський авіаносець «одним ударом»

Північна Корея погрожує потопити американський авіаносець «одним ударом»

США вже заручилися підтримкою Китаю та Японії у протистоянні з КНДР

Північна Корея погрожує потопити американський авіаносець «одним ударом»
Американський атомний авіаносець «Карл Вінсон»
Фото Matt Brown/U.S. Navy

У зв'язку із загостренням напруженості між КНДР та США Пентагон закликав комуністичну країну негайно припинити подальшу дестабілізацію ситуації.

Про це повідомляє CNN.

«Ми закликаємо Північну Корею утриматися від провокаційних дій та риторики і зробити стратегічний вибір для виконання своїх міжнародних зобов'язань та повернутись до серйозних перемовин, ─ заявив представник Пентагону Гаррі Росс. ─ Незаконні збройні програми Північної Кореї є серйозною загрозою для національної безпеки США».

Заява з'явилася через кілька годин, після того як провідна північнокорейська газета Sinmun повідомила, що Пхеньян готовий потопити американський авіаносець «Карл Вінсон», який проводить спільні навчання з японськими есмінцями біля Філіппін. У статті також повідомлялося, що країна готова продемонструвати свою «військову силу», володіє зброєю, яка «може досягти США», і «абсолютною зброєю» ─ водневою бомбою.

У вересні КНДР провела п'яте випробування ядерної зброї, а на військовому параді на початку цього місяця продемонструвала серію ракет.

Президент Дональд Трамп зголосився вирішити «загрозу ядерної програми», і у неділю, 23 квітня, ввечері телефоном провів успішні перемовини із китайським президентом Сі Цзиньпіном та прем'єр-міністром Японії Сіндзо Абе.

Нагадаємо, 19 квітня президент Дональд Трамп направив до Корейського півострова групу кораблів на чолі з авіаносцем «Карл Вінсон» у відповідь на випробування Пхеньяном балістичних ракет.

Згодом надійшла інформація, що американська військова техніка вирушила до берегів Індонезії, що спричинило скандал на міжнародній арені. Зокрема, Південна Корея заявила, що така поведінка США є для неї образливою.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло