Volkswagen виплатить найбільший в історії США штраф у справі «Дизельгейту»

Volkswagen виплатить найбільший в історії США штраф у справі «Дизельгейту»

Сума могла бути ще більшою, якби не клопотання прокурорів

Volkswagen виплатить найбільший в історії США штраф у справі «Дизельгейту»
фото Gasavtographic.com

Volkswagen заплатить $4,3 млрд штрафу після навмисного оснащення своїх автомобілів дизельним двигуном із програмним забезпеченням для заниження показників вихлопних газів під час проходження екологічних тестів. Про це повідомляє USA Today.

Таку досудову угоду уклали між собою влада США та німецький автоконцерн. Суддя Шон Кокс оголосив умови угоди: Volkswagen зобов'язується виплатити на користь Мін'юсту США $2,8 млрд у кримінальній справі і $1,5 млрд у цивільній, при цьому він повністю має визнати провину за маніпулювання даними.

Також суддя постановив встановити для автовиробника 3-річний випробувальний термін, протягом якого регулятори будуть з підвищеною увагою стежити за діяльністю компанії.

Слід зазначити, що цей штраф є одним із найбільших в історії США.

При цьому юристи Міністерства юстиції США оскаржували рішення про $4,3 млрд, спочатку вимагаючи сплати штрафу компанією Volkswagen розміром від $17 млрд до $34 млрд.

Прокурор Джон Ніл вимагав нижчої суми, аргументуючи тим, що Volkswagen пішли на багато поступок, щоб співпрацювати з урядом і швидко провести розслідування після того, як Агентство з охорони навколишнього середовища США звинувало автовиробника в спотворенні показників двигунів у вересні 2015 року.

Загалом витрати Volkswagen на врегулювання наслідків конфлікту, який отримав назву «Дизельгейт», перевищили $24 млрд.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло