Могеріні в Москві: ніякого партнерства, поки не буде виконано Мінські угоди

Могеріні в Москві: ніякого партнерства, поки не буде виконано Мінські угоди

Лавров заявив, що санкції проти Росії – штучна проблема

Могеріні в Москві: ніякого партнерства, поки не буде виконано Мінські угоди
Федеріка Могеріні
Фото U.S. Department of State

Розмови про стратегічне партнерство Євросоюзу та Росії на фоні російської агресії на сході України є лицемірством, заявила високий представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні під час першого офіційного візиту до Москви 24 квітня, в понеділок. Про це передає УНІАН.

«Було б нереалістично вважати один одного стратегічними партнерами і при цьому зберігати санкції. Це не те, як працюють партнери. Давайте не будемо прикидатися, що у нас нічого з 2014 року не змінилося в гірший бік», ─ сказала високий представник ЄС.

Обговорюючи результати зустрічі із російським міністром закордонних справ Сергієм Лавровим, вона також заявила, що Євросоюз не визнає анексію Криму і чекає повного виконання Росією Мінських домовленостей.

«Я маю позицію ЄС, принципову позицію щодо невизнання анексії Криму. Ця позиція не тільки ЄС, а й інших наших партнерів», ─ наголосила Могеріні.

За словами Могеріні, сторони обмінялися думками про те, як краще втілити в життя питання безпеки і політичні аспекти, прописані як дорожня карта Мінських угод.

«Ми в Європейському Союзі вважаємо, що це питання стало особливо актуальним після того, як вчора на міні на сході України підірвалася машина спостерігачів ОБСЄ», ─ повідомила вона на прес-конференції за результатами зустрічі.

Коментуючи санкції, запроваджені ЄС проти Росії через її підтримку бойовиків на сході України, Федеріка Моґеріні наголосила, що санкції не є самоціллю, їхня мета – досягнути миру на Донбасі.

У свою чергу Лавров назвав санкції штучною проблемою.

«Що стосується санкцій, хоча ми це питання не зачіпали, але вони спливали неминуче, тому що вони є частиною тих штучних проблем, які накопичуються в наших відносинах з Євросоюзом», ─ сказав Лавров.

Він заявив, що Мінські угоди повинні виконувати бойовики, Україна і ЄС, а Росія ─ лише підштовхувати до цього «Луганськ і Донецьк».

«Обов'язок Росії зробити так, щоб Луганськ і Донецьк, чиї підписи стоять під Мінськом домовленостями, конструктивно виконували свою частину зобов'язань, а Німеччина і Франція повинні забезпечити, щоб те ж саме робив український уряд», ─ сказав він.

Нагадаємо, держсекретар США Рекс Тіллерсон під час розмови з Петром Порошенком заявив про збереження санкцій, поки Росія не поверне Україні контроль над Кримом і повністю не виконає свої зобов'язання в рамках Мінських угод.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті