Делегат від України претендуватиме на посаду президента ПАРЄ

Делегат від України претендуватиме на посаду президента ПАРЄ

Повідомлення про відставку Аграмунта очікують у п’ятницю

Делегат від України претендуватиме на посаду президента ПАРЄ
фото з відкритих джерел

Якщо Педро Аграмунт піде у відставку, то на посаду президента Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) претендуватиме віце-президент ПАРЄ і делегат від України Георгій Логвинський.

Таку інформацію в коментарі телеканалу «112 Україна» озвучив депутат Борислав Береза.

«Питання про те, що він залишиться президентом, вже не стоїть... Після цього будуть проведені певні зміни в керівництві. Зважаючи на те, що зараз квота Європейської народної партії, відповідно вона надасть одного зі своїх віце-президентів на позицію президента. Шість осіб, які входять до складу партії, серед яких також представник України Логвинський, претендуватимуть на позицію глави ПАРЄ», ─ зазначив Береза.

Як повідомлялося, вчора, в понеділок, Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи схвалило рішення про створення незалежного органу, що має розслідувати звинувачення в корупції, висловлені на адресу кількох топ-посадовців ПАРЄ, включаючи президента Педро Аграмунта.

«Документ щодо розслідування корупції схвалено без змін», ─ поінформував віце-президент ПАРЄ від України Георгій Логвинський.

«Ми будемо наполягати на відставці до кінця, поки її не буде оголошено», ─ наголосив глава української делегації Володимир Ар’єв. Він додав, що розраховує почути в п’ятницю офіційне повідомлення про відставку Педро Аграмунта.

Нагадаємо, українська делегація та представники всіх великих груп асамблеї Ради Європи  висловили позицію, що президент Парламентській асамблеї Ради Європи Педро Аграмунт, який з’їздив до Сирії разом з депутатами Держдуми Росії й за їх кошти, більше не має права вести засідання і мусить піти у відставку.

20 березня ц.р. до Сирії прибула делегація депутатів ПАРЄ та Держдуми Росії на чолі з головою ПАРЄ, іспанцем Педро Аграмунтом. При цьому російські делегати не є членами ПАРЄ, оскільки вони, уникаючи санкцій, відмовилися подавати до Страсбурга перелік своєї делегації.

Також лишається незрозумілим статус Аграмунта на чолі делегації, адже ані Асамблея, ані її органи не уповноважували його на такі дії.

Нагадаємо, у 2014 році ПАРЄ ухвалила резолюцію та позбавила російську делегацію права голосу на рік через анексію Криму. У відповідь російська делегація припинила участь у роботі ПАРЄ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті