Українська делегація ініціює імпічмент президента ПАРЄ через його поїздку до Сирії

Українська делегація ініціює імпічмент президента ПАРЄ через його поїздку до Сирії

Аграмунта звинувачують у співпраці з Росією та лицемірстві

Українська делегація ініціює імпічмент президента ПАРЄ через його поїздку до Сирії
Президент ПАРЄ Педро Аграмунт
фото з відкритих джерел

Президент Парламентській асамблеї Ради Європи Педро Аграмунт, який з’їздив до Сирії разом з депутатами Держдуми Росії й за їх кошти, більше не має права вести засідання і мусить піти у відставку. Таку позицію висловили представники всіх великих груп асамблеї Ради Європи на чолі з українською делегацією.

На даний момент у засіданні Парламентської асамблеї оголошено перерву, обговорюється питання про імпічмент президенту Педро Аграмунту. Про це в Facebook повідомили делегати ПАРЄ від України, нардепи Георгій Логвинський і Борислав Береза.

«Нарада української делегації щодо імпічменту президенту ПАРЕ Аграмунту триває. ─ пише Береза. ─ Такого тут ще не було».

Цю інформацію підтвердила також Ірина Геращенко на своїй сторінці в Facebook.

«Всі шоковані цим лицемірством, ─ пише Геращенко про поведінку Аграмунта. ─ І я просто пишаюся украінською делегацією, яка першою в цьому товаристві, яке тіпа прозріває після жахливого вчинку президента ПАРЄ, не раз піднімала питання, що Аграмонт відверто топчеться і чхає на принципи ПАРЄ».

У відео, викладеному на своїй сторінці, Б.Береза із зали ПАРЄ розповідає, що візит президента ПАРЄ у Сирію разом із росіянами, під час якого той вів переговори і фотографувався із президентом Сирії Башаром Асадом, який в очах усієї європейської спільноти є злочинцем, ─ унеможливлює подальше головування Педро Аграмунта в ПАРЄ. Ключові парламентські групи асамблеї на чолі з партією соціалістів Іспанії вимагають від президента ПАРЄ:

1. припинити вести сесію, тому що Аграмунт більше не користується довірою депутатів;

2. негайно провести громадські слухання, щоб президент відзвітував про мотиви свого вчинку;

3. ініціювати імпічмент президенту ПАРЄ, тобто щоб він сам відмовився від займаної посади.

«Аграмунт має вибіркові знання англійської, – стверджує Береза. – Якщо йдеться про питання, пов'язані з Європою, – він розуміє англійську. Коли йому ставлять питання: «Поясніть, чому і за чиї кошти ви відвідали Сирії», – він перестає розуміти англійську мову».

Як повідомлялося, 20 березня ц.р. до Сирії прибула делегація депутатів ПАРЄ та Держдуми Росії на чолі з головою ПАРЄ, іспанцем Педро Аграмунтом. При цьому російські делегати не є членами ПАРЄ, оскільки вони, уникаючи санкцій, відмовилися подавати до Страсбурга перелік своєї делегації.

Також лишається незрозумілим статус Аграмунта на чолі делегації, адже ані Асамблея, ані її органи не уповноважували його на такі дії.

Нагадаємо, у 2014 році ПАРЄ ухвалила резолюцію та позбавила російську делегацію права голосу на рік через анексію Криму. У відповідь російська делегація припинила участь у роботі ПАРЄ.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло