Інвесткомпанія Franklin Templeton відмовилася від українських бондів
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Інвесткомпанія Franklin Templeton відмовилася від українських бондів

Замість них компанія надала перевагу російським держоблігаціям

Одна з найбільших в США інвестиційних компаній Franklin Templeton продала більшу частину українських державних облігацій з портфеля фонду Templeton Global Bond Fund, таким чином їх частка зменшилася до 3%, або $1,2 млрд.Про це повідомляє інвестиційний портал InVenture.

Прибутковість проданих державних облігацій впала на 2%. Переважна більшість проданих облігацій ─ це короткострокові бонди, термін їх погашення настає у вересні 2021 року.

Продавати українські бонди частинами Фонд почав ще в 2016 році. До початку 2017 року Templeton Global Bond Fund вже розпродав більшу частину державних облігацій терміном погашення до вересня 2020 року.

Як повідомлялося, ще в 2013 році Templeton Global Bond Fund придбав частину українських бондів на $7 млрд. Українські облігації приносили 12% доходу для Templeton Global Bond Fund.

Оскільки фінансове становище країни погіршилося, в 2015 році була проведена реструктуризація зовнішнього державного боргу України, одним з учасників переговорів був Майкл Хейзенстаб, директор Franklin Templeton. З його допомогою було досягнуто відповідних умов для отримання кредиту державою.

Franklin Templeton розпродав українські боргові папери, орієнтуючись на нову стратегію фонду ─ виведення інвестицій з Європи і переведення капіталу на ринок Латинської Америки. Так само у 2016 році Franklin Templeton вже продав усі державні облігації Польщі, сконцентрувавшись на купівлі бондів Аргентини, Бразилії та Колумбії.

При цьому, за повідомленням Bloomberg, Franklin Templeton зацікавився придбанням російських облігацій як захисного активу, після стабілізації економічної ситуації в країні (за рахунок відновлення вартості нафти). На сьогодні прибутковість російських держоблігацій перевищує європейські в 10 разів. За березень 2017 року обсяг придбаних облігацій на біржі в Росії досяг 159 млрд руб.

Franklin Templeton ─ найбільший в США фінансово-інвестиційний холдинг і за сумісництвом лідер ринку приватного кредитування в Україні.

Як стало відомо, Китай інвестував в Україну понад 7 мільярдів доларів на розвиток сільськогосподарської, енергетичної та інфраструктурної галузей.

«Зараз основне завдання полягає в тому, щоб оживити сільськогосподарську, енергетичну, сферу інфраструктури, а також інші сфери економіки, які цього потребують, що в свою чергу створить робочі місця, оподаткування і торгові потоки», ─ повідомив радник з торгово-економічних питань посольства КНР в Україні Лю Цзюнь.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло