САП оскаржила запобіжний захід стосовно Мартиненка

САП оскаржила запобіжний захід стосовно Мартиненка

Антикорупційна прокуратура вважає, що запобіжний захід не відповідає тяжкості злочину

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) 26 квітня подала до Апеляційного суду Києва скаргу на рішення слідчого судді Солом'янського суду від 22 квітня 2017 року про обрання запобіжного заходу Миколі Мартиненку. Про це САП повідомила на своїй сторінці в Facebook.

«З юридичної точки зору обраний запобіжний захід не відповідає ні тяжкості вчиненого злочину, ні заявленим в клопотанні ризиків, які значно ширше, ніж було озвучено в засіданні. Прокурори навели приклади по кожному з ризиків, однак цих прикладів набагато більше в самому тексті клопотання», – прокоментував керівник САП Назар Холодницький.

САП вимагає скасування рішення суду першої інстанції і постановлення нового рішення, в якому просить обрати підозрюваному запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на 60 діб з альтернативою внесення застави у 300 млн грн.

«Нічим істотним, крім репутаційних ризиків, зазначений запобіжний захід не загрожує поручителям. Максимальний розмір штрафу в разі невиконання обов'язків підозрюваним – 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб – 80 тис. грн, які ще не так просто стягнути з огляду на додаткові гарантії незалежності народних обранців. І це при тому, що Микола Мартиненко підозрюється в організації заволодіння коштами в сумі понад 17 млн доларів США», – пояснив керівник САП.

Нагадаємо, 20 квітня детективи НАБУ і прокурори САП затримали двох осіб – екс-нардепа чотирьох скликань, колишнього главу комітету парламенту з питань паливно-енергетичного комплексу Миколу Мартиненка і одного його спільника.

Правоохоронці підозрюють їх у розтраті коштів ДП «СхідГЗК» у розмірі $17,28 млн шляхом неправомірного укладення та виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату ДП «СхідГЗК» через австрійську компанію-посередника Steuermann.

САП вимагав обрати Мартиненку запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на 60 діб з альтернативою внесення застави 300 млн грн.
22 квітня суддя Солом'янського райсуду Києва Олександр Бобровник відпустив Мартиненка під особисту поруку ряду народних депутатів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті