У Польщі знищили пам’ятник воїнам УПА за підтримки влади

У Польщі знищили пам’ятник воїнам УПА за підтримки влади

Комусь вигідно розпалювати конфлікт між двома країнами

У Польщі знищили пам’ятник воїнам УПА за підтримки влади
фото portalprzemyski.pl.

У Польщі на кладовищі села Грушовичі поблизу Перемишля розібрали надгробний пам'ятник воїнам УПА. Про це повідомляється на сайті Об'єднання українців в Польщі (ОУП). Також це підтверджує портал Перемишля portalprzemyski.pl. Поруч із цим містом, де проживає чимала українська громада, знаходиться село Грушовичі.

Пам’ятник було споруджено на місцевому цвинтарі 23 роки тому.

Польський сайт повідомляє, що місцева влада надала дозвіл демонтувати представникам польських націоналістичних організацій як «незаконно встановлений».

Як видно на фото, з пам’ятника зняли металевий тризуб, а сам монумент у вигляді арки розібрали на частини. Роботи проводили чоловіки у чорних футболках із зображеною на них «анти бандерівською» символікою.

«Два роки тому це місце пам'яті було зруйновано невідомими вандалами, а нинішня акція здійснена «групою активістів», у якій взяв участь війт гміни Стубно, а патронат взяла на себе політична партія «Національний рух», ─ ідеться в заяві ОУП.

У заяві наголошується, що організатори провокації не приховують своєї мети ─ перешкодити заходам 70-х роковин пам’яті про «Віслу», тобто депортацію 140 тис. українців з рідних земель південно-східної Польщі на північ і захід. Акція вшанування мала відбутися через 2 дні.

Не виключено, що польські радикали прагнуть спровокувати конфлікт із українською громадою, підкреслюється в заяві.

Також повідомляється, що частини монументу залишатимуться на кладовищі певний час, на випадок, якщо хтось оголосить себе власником або відповідальним за нього. На заважатиме влада й використанню каменів у будівельних цілях, пише польський сайт.

Як повідомлялося в ЗМІ, за останній рік відбувся ряд випадків вандалізму щодо місць пам'яті в Польщі і Україні.

10 жовтня 2016 року у сході Польщі в селі Верхрата зруйнували пам'ятник воїнам Української повстанської армії (УПА).

22 лютого того ж року в місті Батошіце на північному сході Польщі неподалік місцевої греко-католицької церкви імені апостола Андрія невідомі вандали знищили дерев'яний хрест, встановлений в пам'ять про Героїв Майдану, повідомляв інтернет-портал Ukraincy.wm.pl.

В ніч із 9 на 10 січня в селі Гута Пеняцька у Львівській області невідомі пошкодили пам'ятник жителям цього села (переважно – полякам), які загинули в 1944 році. Пам'ятник розмалювали нацистськими символами і підірвали.

10 березня у Львові на Вулецьких пагорбах невідомі розмалювали червоною фарбою пам’ятник польським професорам, розстріляним у 1941 році, а також зробили напис чорною фарбою «Смерть ляхам».

12 березня на місці польських поховань у смт Підкамінь Бродівського району вандали облили фарбою меморіал загиблим полякам.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті