Легкові авто Volkswagen, Skoda і Audi в Криму не потрапили під санкції

Легкові авто Volkswagen, Skoda і Audi в Криму не потрапили під санкції

Німецькі машини вільно продаються на анексованому півострові

Легкові авто Volkswagen, Skoda і Audi в Криму не потрапили під санкції
фото DW\Karpenko

Офіційні дилери німецьких автовиробників, реалізуючи автомобілі марок Volkswagen, Skoda і Audi у Криму, не порушують санкційний режим ─ за умов дотримання певних правил: продавати такі автомобілі дозволено тільки «простим» мешканцям Криму, але не посадовцям.

Про ситуацію розповідає Deutsche welle.

Німецький автогігант не став би відкрито порушувати дотримання санкцій, стверджує Наталія Костюкович, директор із зовнішніх та внутрішніх комунікацій компанії «Фольксваген Груп Рус» (Росія). «Volkswagen Group повністю дотримується вимог введених санкцій», ─ заявляє вона.

Справа в тому, що постачати в анексований Росією Крим легкові автомобілі з Євросоюзу, всупереч широко поширеній думці, не заборонено. Це в письмовому вигляді підтвердило DW Федеральне відомство економіки та експортного контролю Німеччини (Bafa).

Відомство вказує, що в додатку II регламенту ЄС №692 / 2014 від 23 червня 2014 року перераховані товари, продаж, поставка, трансфер і експорт яких на територію Криму і Севастополя не дозволяються. Це товари з транспортної, телекомунікаційної та енергетичних сфер.

Але що стосується транспорту ─ забороняються «автотранспортні засоби, призначені для перевезення десяти і більше осіб, а також автотранспортні засоби спеціального призначення». Іншими словами, не можна постачати на півострів випущені фірмами з ЄС автобуси, а також, наприклад, автокрани або пожежні машини.

«Однак цивільні легкові автомобілі в додатку II не вказані, тому їх поставка в Крим не заборонена», ─ підкреслюється в листі Bafa. На індивідуальний автотранспорт штрафні заходи не поширюються. За тією ж логікою, ЄС не вводив ніяких заборон на поставки в РФ продуктів чи ліків. Продовольче ембарго ─ це вже захід у відповідь від російської сторони.

Оскільки продаж в Росії європейських легкових автомобілів під санкції ЄС не підпадає, їх постачання через територію РФ до Криму теж не заборонена, пояснило Bafa. Тому їх абсолютно легально завозять на півострів через Керченську переправу.

За даними 2015 року, в Криму було продано загалом 5800 нових легкових машин, з них 1960 автомобілів «Лада» концерну АвтоВАЗ, а Volkswagen посів друге місце, реалізувавши 1225 одиниць «фольцвагенів» і 377 примірників Skoda.

При цьому наглядове відомство Bafa наголосило, що «особам і організаціям, які знаходяться під санкціями, не можна надавати ніякі економічні ресурси, отже, їм не можна продавати і легкові автомобілі».

Тому якщо у сімферопольського дилера європейський автомобіль купить не рядовий кримчанин, а так званий «глава» Криму Сергій Аксьонов, то це буде вважатися порушенням режиму санкцій ЄС. В такому випадку винним фірмам загрожує великий скандал, а їх менеджерам, згідно з Bafa, ─ позбавлення волі на термін до п'яти років.

Нагадаємо, політичні та економічні санкції, направлені на припинення агресії Росії проти України, було накладено міжнародною спільнотою на Росію в 2014 році внаслідок анексії українського Криму та розгортанням війни на сході України.

18 березня, у третю річницю анексії Кримського півострова Євросоюз закликав усі країни ООН приєднатися до санкцій по Криму.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті