Маленькі банки можуть добровільно скласти ліцензії – Рожкова

Маленькі банки можуть добровільно скласти ліцензії – Рожкова

У НБУ радять таким банкам змінити бізнес-модель чи стати фінансовою компанією

Національний банк України пропонує маленьким банкам, які не в змозі докапіталізуватися , добровільно піти з ринку. Про це заявила заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова в інтерв'ю порталу «Мінфін».

«Всього залишилося близько 34 банків, які поки не докапіталізувалися до цієї суми (200 млн грн статутного капіталу. – Ред.). Критичних з них 13 – усе це в основному дуже дрібні банки», – повідомила Рожкова.

За її словами, представники НБУ зустрічалися з власниками банків і радять їм або переглянути свої бізнес-моделі або подумати про добровільну відмову від статусу банку.

«Рік тому вони запевняли нас, що у них є плани з розвитку, але за цей час так нічого і не змінилося. Який сенс вкладати додаткові гроші в банк, якщо він не дає «вихлопу» бізнесу?», – заявила вона.

Рожкова пропонує власникам маленьких банків шукати альтернативу.

«Можна стати фінансовою компанією, яких зараз і так існує дуже багато. Колишні банки на їх фоні матимуть дуже суттєву перевагу у вигляді технологічної бази і наявності капіталу. Можна здати банківську ліцензію, але водночас залишити собі валютообмін, платіжні системи та навіть за рахунок власного капіталу займатися кредитуванням», – резюмувала заступниця голови НБУ.

Нагадаємо, учора, 26 квітня, президент Петро Порошенко підписав закон про спрощення процедур капіталізації та реорганізації банків. Закон встановлює спрощений порядок докапіталізації банків та приєднання банків. Крім того, банкам надано можливість цивілізовано залишити ринок без ліквідації юридичної особи, виконавши зобов'язання перед кредиторами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті