Україна очолила рейтинг найбільш «рівних» країн

Україна очолила рейтинг найбільш «рівних» країн

У нашій країні найменший розрив між доходами бідних та багатих

Україна очолила рейтинг найбільш «рівних» країн
графіка The Guardian

У свіжому «Індексі нерівності», опублікованому сьогодні виданням The Guardian, Україна ─ на першому місці за рівномірним розподілом багатства і доходів. Тобто розрив між багатими й бідними, згідно з рейтингом, в Україні найменший, порівняно з іншими країнами світу.

Зокрема, дослідження проходило у 140 країнах світу та включало в себе два показники ступеня розшарування суспільства – Коефіцієнт Джині і Коефіцієнт Пальма.

Коефіцієнт Джині використовується найчастіше. Цей показник нерівності враховує розподіл доходів країни, де 0 ─ це повну рівність і 100 ─ це цілковита нерівність.

Таким чином, за індексом Джині, використовуючи останні дані Світового банку, дослідники визначили, що Південна Африка, Намібія і Гаїті є одними з найбільш нерівних країн з точки зору розподілу доходів. У той же час, Україну, Словенію і Норвегію відносять до найбільш рівноправних націй у світі.

Індекс Пальма – альтернатива коефіцієнту Джині, і фокусується на відмінностях між тими, хто перебуває на верхній і нижній шкалі доходів. Індекс приймає найбагатші 10% населення у валовому національному доході (ВНД) і ділить його на найбідніших 40% населення. Цей коефіцієнт став популярним, адже все частіше нерівність доходів виникає через зростання прірви між багатими і бідними.

Однак, спираючись виключно на фінансові дані, не можна досягти однозначності у вимірюванні нерівності, наголошує видання. Якщо не зосереджуватися виключно на фінансовій нерівності й оцінювати рівень життя, то результат буде відрізнятися.

Так, наприклад, за результатами Всесвітньої доповіді про щастя 2017 (World Happiness Report 2017), заснованому на показниках ВВП на душу населення, рівень соціальної підтримки, очікуваної тривалості життя, свободи громадян приймати життєво важливі рішення, на щедрості й відношенні до корупції, Україна займає 132-е місце зі 155. Очолили рейтинг «найщасливіших» Норвегія, Данія та Ісландія.

Нагадаємо, Україна посіла перше місце в рейтингу корупції, за даними міжнародного дослідження EY Fraud Survey. Лише за два роки наша країна «піднялася» з сьомого на перше місце.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті