Збанкрутіла Westinghouse готова продовжити працювати з «Енергоатомом»

Збанкрутіла Westinghouse готова продовжити працювати з «Енергоатомом»

У процедурі банкрутства перебуває тільки американська частина компанії

Компанія планує продовжити роботу з «Енергоатомом» за програмами збільшення потужності і ефективності реакторів. У процедурі банкрутства перебуває тільки американська частина компанії, тоді як європейські «дочки» продовжують стабільно працювати. У них залишаються всі ресурси і необхідне обладнання для стабільної роботи. Крім того, завдяки новому пакету фінансування у компанії є можливість інвестувати, якщо це необхідно.

Про це повідомив тимчасовий президент і виконавчий директор компанії Хосе Еметеріо Гутьєррес в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

На думку президента «Енергоатома» Юрія Недашковського, реалізація проекту з підвищення потужності потребує досить багато заходів, за якими ще потрібно розробляти рішення. Вона повинна здійснюватися на блоках, які вже продовжили свій ресурс і повністю переведені на паливо Westinghouse. У найближчій перспективі це третій блок Південно-Української АЕС.

Підвищення енергоефективності – більш швидкий процес, але він вимагає часу. Тут треба міняти технологію проведення ремонтних робіт і нормативну базу. 

Зазначимо, що реалізація подібних проектів вже була здійснена на більш ніж 150 реакторах в США і Європі. Там було досягнуто збільшення потужності реакторів на 5-10%.

«Енергоатом» і Westinghouse у вересні 2016 року досягли угоди про передачу технологій та інформації для підвищення безпеки і оптимізації експлуатації АЕС України. Також сторони домовилися про початок робіт над програмою підвищення ефективності АЕС України.

Ще раніше, у березні 2016 року, Westinghouse з «Турбоатомом» підписали меморандум про співпрацю при реалізації проекту збільшення потужності реакторів типу ВВЕР-1000 АЕС України до рівня 110% номінального.

«Енергоатом» є оператором всіх чотирьох діючих АЕС України. Експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло