Росія повернулась до трійки країн-лідерів за рівнем військових витрат

Росія повернулась до трійки країн-лідерів за рівнем військових витрат

Активна воєнна діяльність РФ змусила і європейські країни збільшити витрати на 2,4%

Росія повернулась до трійки країн-лідерів за рівнем військових витрат
фото Shutterstock

Росія збільшила військові витрати до $69,2 млрд у 2016 році, згідно з даними Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI). Після зростання у 5,9% РФ поступається лише світовим лідерам – США та Китаю.

Про це повідомляє CNN

Російський президент Володимир Путін оголосив у 2011 році про плани витратити більше $360 млрд (20 трлн рублів) для заміни і вдосконалення застарілого військового оснащення до 2025 року.

Але плани Путіна були порушені глибокою економічною кризою та колапсом курсу рубля у 2015-му. Тоді Росія поступилась своїм третім місцем у рейтингу Саудівській Аравії.

Втім, після рецесії економіка РФ значно зросла в останньому кварталі 2016 року. Відповідно, на 5,3% зросли військові витрати, що стало найбільшим вкладом у військову сферу з часів отримання Росією незалежності у 1991 році.

Зростання рівня витрат на 5,9% дозволило РФ розміститися в рейтингу одразу за лідерами – США ТА Китаєм.

Америка залишається лідером за масштабами військових витрат у 2016 році із сумою у $611 млрд. Китай витратив $215 млрд.

Шведський аналітичний центр повідомляє, що світові військові витрати зросли до $1,7 трлн у 2016 році. Зокрема, зростання зафіксовано в Азії, Європі, Північній Африці, а зменшення – на Близькому Сході та Південній Америці.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло