«Укргідроенерго» підписало контракти з «Турбоатом» і «Електроважмаш» на 1,6 млрд грн

«Укргідроенерго» підписало контракти з «Турбоатом» і «Електроважмаш» на 1,6 млрд грн

Підприємства забезпечать обладнанням будівництво гідроагрегату №4 Дністровської ГАЕС

Так, «Турбоатом» поставить насос-турбіни, а «Електроважмаш» – гідрогенератор-двигун для будівництва гідроагрегату №4 Дністровської ГАЕС.

Сума контрактів з «Турбоатом» склала 997 млн грн, а з «Електроважмаш» – 571 млн грн. Реалізація контрактів запланована на 2017-2020 роки. Про це повідомила прес-служба «Укргідроенерго»

За словами гендиректора «Укргідроенерго» Ігоря Сироти, перевагу у виборі поставників віддали українським підприємствам, адже вітчизняне обладнання зарекомендувало себе як виключно якісне та надійне. Крім того, це дозволить загрузити національне виробництво і створити тисячі робочих місць.

Зазначимо, введення в дію четвертого гідроагрегату Дністроської ГАЕС дозволить збільшити установлену потужність Дністровської ГАЕС на 324 МВт в турбінному режимі та на 421 МВт в насосному режимі. У результаті виробіток електроенергії сягне 768 млн кВт•год на рік.

«Програма розвитку гідроенергетики до 2026 року», затверджена розпорядженням Кабінету міністрів №552-р від 13 липня 2016 року. За попередніми розрахунками, цей проект обійдеться у 2 млрд 795,788 млн грн.

Дністровська ГАЕС є одним з найбільших енергетичних об’єктів, який реалізується в Україні.

Завдяки збільшенню потужності Дністровської ГАЕС, необхідної для регулювання графіка навантажень і перетікань в енергосистемі України, додатково отримується економія палива для ТЕС за рахунок більш оптимальних режимів роботи енергоблоків, а також значна економія природного газу.

Нагадаємо, за рішенням НКРЕКП тариф електростанцій ПАТ «Укргідроенерго» з З квітня 2017 року знизиться з 27,93 коп. до 21,7 коп. за 1 кВт•год (без ПДВ) 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті