МЕРТ: Зростання ВВП сповільнилося до 2,1-2,3%

МЕРТ: Зростання ВВП сповільнилося до 2,1-2,3%

У НБУ були більш оптимістичні прогнози

Зростання зведеного індексу виробництва товарів і послуг (СІП) в Україні в січні-березні 2017 року сповільнилося до 1,6% з 3,1% за аналогічний період 2016 року, тоді як зростання ВВП орієнтовно прискорився до 2,1-2,3% з 0,1%. Такі розрахунки оприлюднило Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) в п'ятницю.

За його даними, негативний вплив на динаміку показників зробило обмеження транспортного сполучення на сході країни. Найістотніше це відбилося на гірничо-металургійному комплексі та електроенергетиці.

Разом з тим дію негативних факторів було компенсовано розширенням споживчої і інвестиційної активності, про що свідчить підвищення з одного боку роздрібної торгівлі та харчової промисловості та з іншого – інвестиційного попиту.

«Зазначені чинники забезпечили високі показники діяльності сектора будівництва та машинобудування, які забезпечили близько 77% приросту СІП», – пояснило МЕРТ.

Крім цього, міністерство очікує прискорення економічної активності в сфері реального сектора за підсумками першого півріччя 2017 року на тлі адаптації підприємств до нових умов функціонування, сприятливої цінової кон'юнктури на ключових товарних ринках вітчизняного експорту і зростання ділових очікувань підприємств.

Це, однак, частково буде компенсовано більш стриманою зовнішньоекономічною діяльністю деяких секторів сфери послуг.

Нагадаємо, НБУ очікує уповільнення ВВП країни в першому кварталі 2017 року по відношенню до аналогічного періоду 2016 року до 3% з 4,7% в четвертому кварталі минулого року.

Всього за підсумками 2017 року НБУ очікує зростання реального ВВП на рівні 1,9%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті