Парламент Чорногорії проголосував за приєднання до НАТО
Голосування відбувалося в умовах інформаційної війни, розгорнутої Росією

У Чорногорії парламент проголосував за вступ країни в НАТО, про це повідомляє чорногорська телерадіокомпанія RTCG. Ратифікація проходила у місті Цетинє – історичній і культурній столиці Чорногорії.
Зокрема, ратифікація закону про вступ країни в НАТО отримала одноголосну підтримку ─ 46 парламентаріїв, присутніх у залі, проголосували «за».
Загалом чорногорський парламент складається з 81 депутата, але опозиція бойкотувала засідання.
Трансляція засідання велася по національному телебаченню. Присутні, серед яких були президент Філіп Вуянович і колишній прем'єр Міло Джуканович, зустріли оплесками це рішення.
«НАТО і ЄС були і залишаються гарантами миру і стабільності, основою економічного і соціального процвітання», ─ заявив у парламенті прем'єр Чорногорії Душко Маркович.
За його словами, членство у НАТО гарантує країні безпеку і стане «попутним вітром у впровадженні реформ» на шляху вступу до ЄС.
Документ підтримали члени правлячої Демократичної партії соціалістів і ряду менших партій ─ прихильників інтеграції в НАТО.
Голосування відбулося попри анти-натовські мітинги в Цетинє, організовані, ймовірно, проросійськими силами.
В МЗС Чорногорії нещодавно оголосили, що Росія веде інформаційну війну проти країни, яка супроводжується фейковими новинами та пропагандою.
«Заяви РФ щодо нашої країни ─ це просто маніпуляція і частина інформаційної війни, яку Москва веде проти Чорногорії з добре відомим наміром обструкції вступу Чорногорії в НАТО», ─ наголосили у чорногорському зовнішньополітичному відомстві.
Чорногорія отримала офіційне запрошення в НАТО на початку грудня 2015 року. Щоб стати повноправним членом НАТО, необхідна ратифікація відповідного документа всіма 28 країнами-членами альянсу.
Наразі його ратифікували 26 членів альянсу, залишилися ще Нідерланди та Іспанія.
Нагадаємо, в лютому прокуратура Чорногорії звинуватила Росію в причетності до спроби перевороту. Метою змови, за заявою прокуратури, було захопити парламент і вбити колишнього президента, щоб завадити приєднанню Чорногорії до НАТО.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].