Парламент Чорногорії проголосував за приєднання до НАТО

Парламент Чорногорії проголосував за приєднання до НАТО

Голосування відбувалося в умовах інформаційної війни, розгорнутої Росією

Парламент Чорногорії проголосував за приєднання до НАТО
Парламент Чорногорії
Офiцiйне фото

У Чорногорії парламент проголосував за вступ країни в НАТО, про це повідомляє чорногорська телерадіокомпанія RTCG. Ратифікація проходила у місті Цетинє – історичній і культурній столиці Чорногорії.

Зокрема, ратифікація закону про вступ країни в НАТО отримала одноголосну підтримку ─ 46 парламентаріїв, присутніх у залі, проголосували «за».

Загалом чорногорський парламент складається з 81 депутата, але опозиція бойкотувала засідання.

Трансляція засідання велася по національному телебаченню. Присутні, серед яких були президент Філіп Вуянович і колишній прем'єр Міло Джуканович, зустріли оплесками це рішення.

«НАТО і ЄС були і залишаються гарантами миру і стабільності, основою економічного і соціального процвітання», ─ заявив у парламенті прем'єр Чорногорії Душко Маркович.

За його словами, членство у НАТО гарантує країні безпеку і стане «попутним вітром у впровадженні реформ» на шляху вступу до ЄС.

Документ підтримали члени правлячої Демократичної партії соціалістів і ряду менших партій ─ прихильників інтеграції в НАТО.

Голосування відбулося попри анти-натовські мітинги в Цетинє, організовані, ймовірно, проросійськими силами.

В МЗС Чорногорії нещодавно оголосили, що Росія веде інформаційну війну проти країни, яка супроводжується фейковими новинами та пропагандою.

«Заяви РФ щодо нашої країни ─ це просто маніпуляція і частина інформаційної війни, яку Москва веде проти Чорногорії з добре відомим наміром обструкції вступу Чорногорії в НАТО», ─ наголосили у чорногорському зовнішньополітичному відомстві.

Чорногорія отримала офіційне запрошення в НАТО на початку грудня 2015 року. Щоб стати повноправним членом НАТО, необхідна ратифікація відповідного документа всіма 28 країнами-членами альянсу.

Наразі його ратифікували 26 членів альянсу, залишилися ще Нідерланди та Іспанія.

Нагадаємо, в лютому прокуратура Чорногорії звинуватила Росію в причетності до спроби перевороту. Метою змови, за заявою прокуратури, було захопити парламент і вбити колишнього президента, щоб завадити приєднанню Чорногорії до НАТО.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло