У неплатоспроможного Діамантбанку з'явився інвестор
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

У неплатоспроможного Діамантбанку з'явився інвестор

Глава правління заявляє про наявність інвестора

Перехідний банк, створений на базі визнаного неплатоспроможним Діамантбанку, буде володіти достатнім обсягом привабливих активів, і на нього вже є потенційний інвестор. Про це заявив глава правління Діамантбанку Олег Ходачук.

«За 4 дні після введення адміністрації проведена колосальна робота працівниками банку, результатом якої в перший робочий день наступного тижня буде подана заявка «кваліфікованого» інвестора шляхом – створення і продажу інвестору перехідного банку з передачею йому активів і зобов'язань неплатоспроможного банку і подальшою ліквідацією неплатоспроможного банку», – написав він на своїй сторінці в Faсebook.

Ходачук вказав, що Фонд гарантування вкладів в п'ятницю вже зробив відповідне оголошення про початок відкритого конкурсу серед попередньо кваліфікованих інвесторів.

Глава правління підкреслив, що менеджмент банку планує компенсувати в перехідному банку все вклади населення і частина вкладів юридичних осіб.

Напередодні він повідомив, що загальний обсяг коштів на коррахунку в НБУ, рахунках в банках під страховий депозит для платіжних систем і готівкові гроші в касі банку по всій мережі на момент введення тимчасової адміністрації становив 600 млн грн.

Описана вище оцінка покриття вкладів заснована на стрес-сценарії, який передбачає реалізацію заставної нерухомості по ліквідаційним цінами і нерухомості банку – по «дуууже» низькою ціною, а також оцінку кредитного портфеля з дисконтом в 70%.

Нагадаємо, НБУ 24 квітня визнав Діамантбанк неплатоспроможним, посилаючись на те, що фінустанова станом на 1 квітня не забезпечило досягнення встановленого центробанком мінімального значення нормативу достатності регулятивного капіталу на рівні 5%.

Слідом за рішенням Нацбанку ФГВФО в цей же день ввів тимчасову адміністрацію строком на один місяць – до 23 травня 2017 року на чолі з Тетяною Старцевой.

Станом на 24 квітня фізичними особами – власниками істотної участі в Діамантбанку були Давид Жванія, Ігор Крез, Андрій Щукін і В'ячеслав Циганенко.

Міноритарним акціонером банку є екс-народний депутат Микола Мартиненко.

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 січня 2017 року за розміром загальних активів (7,414 млрд грн) Діамантбанк займав 24-е місце серед 93 українських банків.

За інформацією ФГВФО, загальна сума можливого відшкодування вкладникам в рамках гарантованої суми (200 тис. грн), згідно зі звітністю банку, становить майже 1,3 млрд грн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло