У неплатоспроможного Діамантбанку з'явився інвестор

У неплатоспроможного Діамантбанку з'явився інвестор

Глава правління заявляє про наявність інвестора

Перехідний банк, створений на базі визнаного неплатоспроможним Діамантбанку, буде володіти достатнім обсягом привабливих активів, і на нього вже є потенційний інвестор. Про це заявив глава правління Діамантбанку Олег Ходачук.

«За 4 дні після введення адміністрації проведена колосальна робота працівниками банку, результатом якої в перший робочий день наступного тижня буде подана заявка «кваліфікованого» інвестора шляхом – створення і продажу інвестору перехідного банку з передачею йому активів і зобов'язань неплатоспроможного банку і подальшою ліквідацією неплатоспроможного банку», – написав він на своїй сторінці в Faсebook.

Ходачук вказав, що Фонд гарантування вкладів в п'ятницю вже зробив відповідне оголошення про початок відкритого конкурсу серед попередньо кваліфікованих інвесторів.

Глава правління підкреслив, що менеджмент банку планує компенсувати в перехідному банку все вклади населення і частина вкладів юридичних осіб.

Напередодні він повідомив, що загальний обсяг коштів на коррахунку в НБУ, рахунках в банках під страховий депозит для платіжних систем і готівкові гроші в касі банку по всій мережі на момент введення тимчасової адміністрації становив 600 млн грн.

Описана вище оцінка покриття вкладів заснована на стрес-сценарії, який передбачає реалізацію заставної нерухомості по ліквідаційним цінами і нерухомості банку – по «дуууже» низькою ціною, а також оцінку кредитного портфеля з дисконтом в 70%.

Нагадаємо, НБУ 24 квітня визнав Діамантбанк неплатоспроможним, посилаючись на те, що фінустанова станом на 1 квітня не забезпечило досягнення встановленого центробанком мінімального значення нормативу достатності регулятивного капіталу на рівні 5%.

Слідом за рішенням Нацбанку ФГВФО в цей же день ввів тимчасову адміністрацію строком на один місяць – до 23 травня 2017 року на чолі з Тетяною Старцевой.

Станом на 24 квітня фізичними особами – власниками істотної участі в Діамантбанку були Давид Жванія, Ігор Крез, Андрій Щукін і В'ячеслав Циганенко.

Міноритарним акціонером банку є екс-народний депутат Микола Мартиненко.

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 січня 2017 року за розміром загальних активів (7,414 млрд грн) Діамантбанк займав 24-е місце серед 93 українських банків.

За інформацією ФГВФО, загальна сума можливого відшкодування вкладникам в рамках гарантованої суми (200 тис. грн), згідно зі звітністю банку, становить майже 1,3 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло