Президент позбавив громадянства нардепа Артеменко

Президент позбавив громадянства нардепа Артеменко

Ляшко тепер буде вимагати позбавити Артеменко депутатських повноважень

Президент Петро Порошенко схвалив припинення громадянства депутата Верховної Ради Андрія Артеменка (позафракційний). Про це голова фракції Радикальної партії у Верховній Раді Олег Ляшко повідомив в Facebook.

«Президент сьогодні підписав указ про припинення громадянства України народного депутата Андрія Артеменка в зв'язку з добровільним набуттям ним в 2005 році громадянства Канади. Це унікальний і перший за 26 років Незалежності випадок, коли державний чиновник відповів за порушення Конституції, яка передбачає тільки одне – українське громадянство!», – написав голова РП.

За його словами, Артеменко і його захисники можуть почати оскаржувати дане рішення в зв'язку з тим, що Конституція України забороняє позбавляти громадянства.

«Позбавляти – так, а припиняти – ні, не забороняє! Згідно з Конституцією порядок припинення українського громадянства встановлюється законом. Закон «Про громадянство» однією з підстав для втрати українського громадянства, передбачає, зокрема, добровільне набуття громадянства іншої держави. Тому Артеменко, який сам зізнався про отримання ним канадського громадянства і підтвердив це на допиті в прокуратурі Криму, згідно з чинним нашого закону втратив українське громадянство», – підкреслює Ляшко.

Лідер Радикальної партії додав, що тепер буде вимагати, щоб парламент на першому пленарному засіданні 16 травня припинив депутатські повноваження Артеменко.

Нагадаємо, 20 лютого фракція Радикальної партії прийняла рішення виключити Артеменко зі своїх рядів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло