Маск успішно запустив супутник-шпигун (ВІДЕО)

Маск успішно запустив супутник-шпигун (ВІДЕО)

Крім цього компанія SpaceX після запуску змогла повторно посадити першу ступінь ракети

Маск успішно запустив супутник-шпигун (ВІДЕО)
Фото spacex.com

Перша ступінь ракети-носія Falcon 9 успішно повернулася на землю після запуску розвідувального супутника NROL-76. Космічний апарат був побудований Національним управлінням військово-космічної розвідки США.

Ракета-носій Falcon-9 з космічним апаратом стартувала з мису Канаверал 1 травня в 14:15 за київським часом. Перша ступінь повернулася і вертикально приземлилася неподалік від місця старту через дев'ять хвилин після початку польоту.

Варто відзначити, що крім основного завдання по запуску супутника SpaceX змогла посадити ступіть саме на суходолі. Таким чином, тепер у розпорядженні SpaceX дев'ять успішно посаджених перших ступенів, одна з яких використовувалася двічі і обидва рази успішно приземлилася.

SpaceX проектувала першу ступінь ракети-носія Falcon 9 як багаторазову, тому практично при кожному запуску ракети компанія намагається її використовувати повторного.

Нагадаємо, що підготовка Falcon 9 до повторного запуску обійшлася компанії в два рази дешевше, ніж виробництво нової.

Перший повторний політ першого ступеня Falcon 9 відбувся в кінці березня.

А нещодавно генеральний директор Tesla та SpaceX Ілон Маск анонсував заснування нової компанії Neuralink, яка планує за чотири роки створити технологію, що поєднає людський мозок із комп'ютером.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті