Не вкрала, а позичила: Ле Пен звинувачують у плагіаті чужої промови (ВІДЕО)

Не вкрала, а позичила: Ле Пен звинувачують у плагіаті чужої промови (ВІДЕО)

Просто однаковий хід думок - стверджують у штабі кандидатки

Не вкрала, а позичила: Ле Пен звинувачують у плагіаті чужої промови (ВІДЕО)
Фото twitter.com/MLP_officiel

З'ясувалося, що французька ультраправа кандидатка в президенти Марін Ле Пен скопіювала частини своєї полум'яної першотравневої промови із виступу, виголошеного 15 квітня Франсуа Фійоном, кандидатом від консерваторів, який не пройшов у другий тур виборів, посівши за голосами третє місце. Про це повідомляє CNN.

Зокрема, під час свого виступу Ле Пен згадала про «три морські кордони» Франції з Ла-Маншем, Північним морем і Атлантичним океаном ─ ту ж фразу використав раніше Фійон у своїй промові.

Крім того, Фійон звернув увагу на питання французької мови і говорив про третій «французький шлях» у 21-му столітті. Ле Пен повторив ці уривки майже дослівно в своєму виступі в понеділок.

Так само, як і Фійон, Ле Пен говорила про відносини Франції з Італією, називаючи Італію «нашою сестрою».

Також вона слово в слово повторила використану Фійоном цитату колишнього прем'єр-міністра Франції Джорджеса Клемансо: «Колись воїн Господа, нині ─ воїн Свободи, Франція завжди залишиться воїном ідеалу».

Флоріан Філіппот, віце-президент партії Ле Пен «Національний фронт», сказав, що це «не плагіат», а «спільні теми для всіх, хто говорить про Францію».

Тим часом за кілька днів до  другого туру виборів, який відбудеться 7 травня, згідно з опитуванням, лідером залишається центрист і колишній французький міністр економіки Еммануель Макрон. У нього на 19% голосів більше.

Водночас багато прихильників з лівими поглядами незадоволені економічно ліберальним підходом Макрона. Хоча вони не підтримають Ле Пен, багато хто заявляє, що залишиться вдома іне голосуватиме ні за кого. Таким чином явка може зменшитися на 30%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті