Зустріч Путіна і Меркель: про що говорили політики

Зустріч Путіна і Меркель: про що говорили політики

Центральною темою сочинської зустрічі була війна на сході України

Зустріч Путіна і Меркель: про що говорили політики
Фото kremlin.ru

Реалізація політичної частини Мінських угод неможлива без припинення вогню і передання Україні контролю над її державним кордоном.

Таку думку висловила у вівторок, 2 травня, канцлер Німеччини Ангела Меркель на спільній прес-конференції з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним, проведеній після двосторонньої зустрічі у Сочі. Про це повідомляє УНІАН.

«Ми хочемо, щоб Україна отримала доступ до свого державного кордону, це теж частина Мінських домовленостей, а потім вже ─ забезпечити політичне рішення, яке спрямоване на проведення місцевих виборів. Ми цього ще не добилися, але це не означає, що потрібно забути про існуючу угоду», ─ заявила вона.

На питання про введення спостерігачів ООН в Україну Ангела Меркель заявила, що не вважає «за доцільне укладати нові угоди» стосовно Донбасу.

За її словами, немає сенсу шукати інші формати, якщо існуючі не приносять великої користі.

«Я теж не задоволена тим, що ми спостерігаємо все сильніші тенденції відділення регіону – експропріація підприємств, і транспортну блокаду, й інші питання ми маємо дуже ретельно вивчити, щоб зарадити цьому», ─ зазначила вона.

Водночас, як повідомляє DW, Володимир Путін заявив, що без прямого діалогу Києва та Донбасу годі розраховувати на врегулювання конфлікту. «Неможливо домогтися вирішення конфлікту без прямого діалогу конфліктуючих сторін», ─ сказав російський президент.

Він також прокоментував захоплення бойовиками підприємств на Донбасі.

«Оскільки ці підприємства позбавлені можливості отримувати сировину з української території, відвантажувати товар на українську територію, людям, які працюють на цих підприємствах, щоб не залишитися без засобів існування, не залишалося нічого іншого, крім як запровадити тимчасове управління», ─ сказав Путін.

Крім того, за інформацією CNN, німецький лідер підняла питання порушення прав людини в Чечні в зв’язку з інформацією про масове полювання правоохоронними органами на людей нетрадиційної орієнтації в республіці з подальшим катуванням і тривалим утримуванням за гратами.

«Ми отримали дуже негативну інформацію про те, як поводяться з гомосексуалістами в Чечні. Я прошу містера Путіна використати свій вплив для того, щоб забезпечити дотримання прав меншин», ─ наголосила Меркель.

Нагадаємо, в середу 3 травня Путін збирається зустрітися з президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло