Об'єднувати митницю і податкову на данному етапі не варто – Данилюк

Об'єднувати митницю і податкову на данному етапі не варто – Данилюк

Об'єднати інформаційні бази податкової та митниці, щоб інформація не втрачалася, поки що так і не вдалося

Після об'єднання митниць наступним етапом має стати їх об'єднання з податковою в одну юридичну особу. Така умова зазначена у спільній програмі з МВФ.

Олександр Данилюк, міністр фінансів, в інтерв’ю «Інтерфаксу» розкрив своє бачення такого варіанту реформування податкової.

«Ідею об'єднання податкової з митницею ми просували ще у створеному в 2010 році Координаційному центрі з упровадження реформ, ґрунтуючись на британській моделі», -пояснив Данилюк.

На його переконання, головний аргумент на користь об'єднання – це синергія. І основна ідея – в об'єднанні інформаційних баз податкової та митниці, щоб інформація не втрачалася, а з нею не губилися й кошти. Адже, за його словами, це все єдиний ланцюжок: коли підприємець ввозить товар, платить ПДВ і податки на прибуток.

Міністр вважає, що нову єдину структуру має очолити один відповідальний, у якого буде мотивація об'єднувати інформацію від двох служб і таким чином підвищувати ефективність.

Втім, констатував Данилюк, «вийшло, що об'єднали тільки на папері, а IT-системи так і не об'єднали».

«Пішли нашим стандартним шляхом, все красиво написали і нічого не зробили. Я вважаю, що з урахуванням втраченого часу на даному етапі дійсно не варто об'єднувати митницю і податкову. Необхідно зробити перший крок – оптимізувати вертикаль податкової і вертикаль митниці. Тут навіть сперечатися не потрібно. Нерозумно говорити про другий крок, якщо ми перший зробити не можемо», – резюмував міністр.

Нагадаємо, під час засідання Кабміну 29 березня Олександр Данилюк заявив, що у рамках реформи Державної фіскальної служби у 1 травня в Україні ліквідують 27 митниць і створять одну централізовану.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло