Навального не допускають до участі у президентських виборах

Навального не допускають до участі у президентських виборах

Непогашена судимість стане на заваді кандидату в президенти

Навального не допускають до участі у президентських виборах
фото Twitter Олексія Навального

Російський суд визнав законним вирок опозиційному політику Олексію Навальному і бізнесмену Петру Офіцерову, засудженим умовно у справі про розкрадання коштів підприємства «Кіровліс». Таке рішення виніс Кіровський обласний суд РФ 3 травня. Суд не задовольнив апеляцію адвокатів. Про це повідомляє Интерфакс.

Цей вирок означає, що Олексій Навальний не зможе балотуватися на пост президента відповідно до російського федерального законодавства, проте сам він вважає, що Конституція РФ залишає йому таку можливість.

Згідно з законом «Про вибори президента», маючи непогашену судимість, Навальний не зможе претендувати на президентське крісло в найближчі десять років.

Разом з тим, політик вказує, що Конституція РФ дозволяє обиратися всім дієздатним громадянам, крім тих, хто утримується в місцях позбавлення волі. Таким чином, Навальний зберігає теоретичний шанс взяти участь у президентських перегонах.

Це можливо в двох випадках: якщо Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнає повторний вирок російського суду незаконним і його буде скасовано, або якщо Конституційний суд РФ визнає норму, яка перешкоджає участі Навального у виборах, антиконституційною.

У штабі Навального пообіцяли продовжити президентську кампанію після вироку у справі «Кіровлісу». Про це повідомив начальник штабу Навального Леонід Волков, передає «Дождь».

«Це рішення ніяк не впливає. Наша кампанія планувалася в умовах невизначеності у справі «Кіровлісу», запускалася в умовах цієї невизначеності і ведеться незалежно від цього рішення», ─ сказав він.

Як повідомлялося, 8 лютого Навальний отримав 5 років умовно у справі про розкрадання коштів компанії «Кіровліс». Офіцеров отримав 4 роки умовно. Обох оштрафували на 500 тисяч рублів. На думку обвинувачення, Навальний, який у 2009 році став радником тодішнього губернатора Кіровської області Нікіти Білих, вирішив скористатися своїм впливом і «нажитися» завдяки «Кіровлісу». Це вже другий розгляд цієї справи.

ЄСПЛ у листопаді 2016 року скасував попередній вирок у справі «Кіроволісу» і зобов’язав Верховний суд Росії виплатити Навальному компенсацію в 3,4 млн рублів.

Під час виступу на повторному процесі прокурор заявив, що Навальний і Офіцеров винні в розтраті продукції «Кіровлісу» на 16 млн рублів. Навальний стверджував, що цей процес потрібен лише для того, щоб заборонити йому брати участь у виборах президента.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло