«Київгаз» VS «Київенерго»: припинено газопостачання 40 столичних котелень

«Київгаз» VS «Київенерго»: припинено газопостачання 40 столичних котелень

Заборгованість «Київенерго» перед «Київгазом» за послуги транспортування газу становить 199,2 млн грн

Критична сума заборгованості «Київенерго» перед «Київгазом» поставила під загрозу нормальне подальше функціонування газорозподільної компанії. Владнати питання шляхом перемовин компаніям не вдалося. «Київгаз» обмежив подачу природного газу до 40 котелень «Київенерго». Припинення газопостачання зумовлене заборгованістю «Київенерго» перед «Київгазом» за послуги транспортування газу. За попередніми даними, станом на 1 травня 2017 року вона становить 199,2 млн грн.

Таким чином викладено події у повідомленнях прес-служб обох компаній – учасниць конфлікту, який невдовзі буде мати безпосередній вплив майже на кожного жителя столиці.

Прес-служба «Київгазу» наголошує, що столичний постачальник теплової та електричної енергії формує понад 80% її доходу. Неспроможність «Київенерго» розраховуватися за отримані послуги і призвела до застосування санкцій, передбачених діючими нормативно-правовими актами, що регулюють дані відносини. У «Київгазі» називають це вимушеним кроком, який має на меті забезпечити його повноцінне та безперебійне функціонування.

Прес-служба «Київенерго», у свою чергу, підкреслила, що «Київгаз» припинив постачання газу 40 котельним, які забезпечують в міжопалювальний сезон гарячою водою близько 225 об'єктів, серед яких 189 житлових будинків, 11 дошкільних та шкільних закладів, 2 лікувальні заклади і 23 відомчі споруди.

Основною причиною зростання боргів за газ у «Київенерго» називають збільшення заборгованості споживачів за теплову енергію, послуги централізованого опалення та гарячого водопостачання.

Згідно повідомлення «Київенерго», на 1 квітня борг столиці за теплоенергію становив майже 5 млрд грн. Частка боргу держави перевищила 1,4 млрд грн, з них 1,2 млрд грн – це некомпенсовані пільги і субсидії за теплопостачання. Водночас борг «Київенерго» за спожитий протягом опалювального сезону газ збільшився на 3,1 млрд грн і на 1 квітня становив 4,5 млрд грн.

«Київенерго» не має інших фінансових джерел для погашення заборгованості за спожитий газ та послуги транспортування газу, крім розрахунків споживачів. Тому порушення фінансової дисципліни з боку споживачів ставить під загрозу стабільне енергозабезпечення столиці», – підкреслює київський монополіст.

Водночас наголошується, що накопичення боргів підприємствами теплоенергетики в Україні зумовлене недосконалим та несинхронізованим законодавчим регулюванням галузі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті