Україна – в лідерах серед порушників прав інтелектуальної власності

Україна – в лідерах серед порушників прав інтелектуальної власності

Щорічний огляд виявив порушення в Китаї, Канаді, Туреччині та інших країнах

Україна – в лідерах серед порушників прав інтелектуальної власності
Фото pixabay.com

Права інтелектуальної власності порушуються фактично в кожній країні, яка має економічні зв’язки із США ─ хоча ступінь порушення може бути більшим чи меншим. Такі висновки надає Управління торгового представництва США (USTR) у своєму звіті «2017 Special 301 Report», випущеному 28 квітня.  Про це повідомляє портал World Intellectual Property Review.

Цей звіт ─ результат щорічного огляду стану захисту інтелектуальної власності (ІВ) в країнах, які є торговими партнерами США.

Україна залишилася в переліку країн – основних порушників прав інтелектуальної власності, вказано у звіті.

Водночас, як ідеться в повідомленні на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, експерти USTR позитивно оцінили окремі заходи, прийняті Україною в напрямку захисту прав інтелектуальної власності. Зокрема, відзначається прийняття в 2016 році законодавчої бази, спрямованої на створення Вищого спеціалізованого суду з питань ІВ, який повинен почати свою роботу у вересні 2017 року.

Згідно з звітом, такі країни, як Канада, Єгипет, Індонезія, Мексика, Туреччина, Туркменістан і Узбекистан не забезпечують «адекватний або ефективний» контроль щодо підроблених і піратських товарів.

USTR знову додала у список Китай, зазначивши, що проблеми з інтелектуальною власністю в цій країні «дуже заслуговують на увагу», оскільки тут процвітає інтернет-піратство й контрафактна діяльність.

Позитивно відзначений у доповіді спеціалізований відділ ІВ в Ріо-де-Жанейро. Цей орган може розглядатися як модель для наслідування в інших країнах.

Марк Елліот, виконавчий віце-президент глобального центру IВ в Торговій палаті США, зазначив: «Захист прав інтелектуальної власності ─ це не поступка, яку країни роблять одна одній. Це, швидше, це інвестиція в економічний розвиток і зростання».

Нагадаємо, Mind вдалося поспілкуватися з агентом ФБР Джейсоном Левіттом і дізнатися в нього, як борються з підробками в США, що є однією з передових країн у цьому питанні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті