Україна – в лідерах серед порушників прав інтелектуальної власності
Щорічний огляд виявив порушення в Китаї, Канаді, Туреччині та інших країнах

Права інтелектуальної власності порушуються фактично в кожній країні, яка має економічні зв’язки із США ─ хоча ступінь порушення може бути більшим чи меншим. Такі висновки надає Управління торгового представництва США (USTR) у своєму звіті «2017 Special 301 Report», випущеному 28 квітня. Про це повідомляє портал World Intellectual Property Review.
Цей звіт ─ результат щорічного огляду стану захисту інтелектуальної власності (ІВ) в країнах, які є торговими партнерами США.
Україна залишилася в переліку країн – основних порушників прав інтелектуальної власності, вказано у звіті.
Водночас, як ідеться в повідомленні на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, експерти USTR позитивно оцінили окремі заходи, прийняті Україною в напрямку захисту прав інтелектуальної власності. Зокрема, відзначається прийняття в 2016 році законодавчої бази, спрямованої на створення Вищого спеціалізованого суду з питань ІВ, який повинен почати свою роботу у вересні 2017 року.
Згідно з звітом, такі країни, як Канада, Єгипет, Індонезія, Мексика, Туреччина, Туркменістан і Узбекистан не забезпечують «адекватний або ефективний» контроль щодо підроблених і піратських товарів.
USTR знову додала у список Китай, зазначивши, що проблеми з інтелектуальною власністю в цій країні «дуже заслуговують на увагу», оскільки тут процвітає інтернет-піратство й контрафактна діяльність.
Позитивно відзначений у доповіді спеціалізований відділ ІВ в Ріо-де-Жанейро. Цей орган може розглядатися як модель для наслідування в інших країнах.
Марк Елліот, виконавчий віце-президент глобального центру IВ в Торговій палаті США, зазначив: «Захист прав інтелектуальної власності ─ це не поступка, яку країни роблять одна одній. Це, швидше, це інвестиція в економічний розвиток і зростання».
Нагадаємо, Mind вдалося поспілкуватися з агентом ФБР Джейсоном Левіттом і дізнатися в нього, як борються з підробками в США, що є однією з передових країн у цьому питанні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].