У Росії припинили випуск Ан-140

У Росії припинили випуск Ан-140

Основна частина постачальників комплектуючих знаходиться в Україні

Самарський «Авіакор – авіаційний завод» припинив випуск регіонального турбогвинтового літака Ан-140 через розрив коопераційних зв'язків з розробником літака – українським ДП «Антонов». Про це повідомляється у звітності компанії, передає ЦТС.

В «Авіакорі» зазначили, що основна частина постачальників комплектуючих для виробництва Ан-140 знаходиться в Україні.

Після завершення програми випуску «Авіакор» продовжить виконувати технічне обслуговування та ремонт повітряних суден даного типу для підтримки їх експлуатації.

Однією з причин зупинки проекту називається «відсутність співпраці з розробником літака Ан-140-100 – держпідприємством «Антонов» – у частині внесення конструкторських змін і модернізації літака Ан-140, а також заміни постачальників комплектуючих виробів».

При цьому російська компанія зазначає, що Ан-140-100 є єдиним у Росії регіональним літаком, призначеним замінити наймасовіший літак часів СРСР – Ан-24.

Водночас російська компанія каже про відсутність перспектив і другого проекту, який реалізовував самарський «Авіакор», – виробництво і післяпродажне обслуговування пасажирських літаків Ту-154М – у зв'язку з поступовим виведенням літака з експлуатації.

Нагадаємо, ще в 2014 році Росія заявила, що відмовляється від виробництва Ан-140. Через санкції стало неможливим виконувати контракт з Міністерством оборони. Виробництво останніх для ВПС РФ двох літаків Ан-140 було зупинене у 2015 році.
На січень 2016 року з цього приводу відбувався судовий розгляд між ДП «Антонов» і ПАТ «Авіакор».
Ан-140 – український турбогвинтовий регіональний вантажопасажирський літак, розроблений АНТК «Антонов». Призначений для пасажирських і вантажопасажирських перевезень на відстань до 3700 км.
Станом на 15 лютого 2017 року випущено 36 літаків.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло