У Росії припинили випуск Ан-140

У Росії припинили випуск Ан-140

Основна частина постачальників комплектуючих знаходиться в Україні

Самарський «Авіакор – авіаційний завод» припинив випуск регіонального турбогвинтового літака Ан-140 через розрив коопераційних зв'язків з розробником літака – українським ДП «Антонов». Про це повідомляється у звітності компанії, передає ЦТС.

В «Авіакорі» зазначили, що основна частина постачальників комплектуючих для виробництва Ан-140 знаходиться в Україні.

Після завершення програми випуску «Авіакор» продовжить виконувати технічне обслуговування та ремонт повітряних суден даного типу для підтримки їх експлуатації.

Однією з причин зупинки проекту називається «відсутність співпраці з розробником літака Ан-140-100 – держпідприємством «Антонов» – у частині внесення конструкторських змін і модернізації літака Ан-140, а також заміни постачальників комплектуючих виробів».

При цьому російська компанія зазначає, що Ан-140-100 є єдиним у Росії регіональним літаком, призначеним замінити наймасовіший літак часів СРСР – Ан-24.

Водночас російська компанія каже про відсутність перспектив і другого проекту, який реалізовував самарський «Авіакор», – виробництво і післяпродажне обслуговування пасажирських літаків Ту-154М – у зв'язку з поступовим виведенням літака з експлуатації.

Нагадаємо, ще в 2014 році Росія заявила, що відмовляється від виробництва Ан-140. Через санкції стало неможливим виконувати контракт з Міністерством оборони. Виробництво останніх для ВПС РФ двох літаків Ан-140 було зупинене у 2015 році.
На січень 2016 року з цього приводу відбувався судовий розгляд між ДП «Антонов» і ПАТ «Авіакор».
Ан-140 – український турбогвинтовий регіональний вантажопасажирський літак, розроблений АНТК «Антонов». Призначений для пасажирських і вантажопасажирських перевезень на відстань до 3700 км.
Станом на 15 лютого 2017 року випущено 36 літаків.
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло