Мінфін хоче продавати іноземцям облігації внутрішньої держпозики

Мінфін хоче продавати іноземцям облігації внутрішньої держпозики

Україна вже сьогодні могла б на ринку єврооблігацій залучити кілька мільярдів доларів

Міністерство фінансів України в сфері державних запозичень вважає першочерговим завданням збільшення попиту на гривневі інструменти на внутрішньому ринку. Про це в інтерв'ю Інтерфакс-Україна заявив міністр фінансів Олександр Данилюк.

«Для нас важливий прихід іноземних інвесторів на локальний ринок, тому ми разом з НБУ активно працюємо над створенням умов для їх приходу», – сказав міністр.

За словами міністра, поки стоїть завдання виконати план внутрішніх запозичень, передбачений законом про держбюджет на 2017 рік (103,9 млрд грн при плані зовнішніх позик в 70,9 млрд грн).

Говорячи про плани по поверненню на ринок єврооблігацій, глава Мінфіну зазначив, що Україна вже сьогодні могла б вийти і залучити кілька мільярдів доларів.

«Розміщуватися під 9% ми можемо вже зараз, але не хочемо ... Коли будемо готові і будуть сприятливі умови, розмістимося на таку суму, яка буде необхідна на той момент», – сказав Данилюк.

Міністр пояснив, що зараз є дві причини, чому Україна утримується від виходу на ринок запозичень.

«По-перше, додаткові кредити нам поки не потрібні. По-друге, всі наші дії, спрямовані на поліпшення економіки, природно зменшують ризики за нашими борговими інструментами і позначаються на вартості залучення капіталу», – зазначив міністр.

Глава Мінфіну прогнозує, що після здійснення ключових реформ і подальшого зростання економіки України процентна ставка на її цінні папери впаде.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті