Принців стає все менше: чоловік Єлізавети ІІ залишає королівські обов’язки

Принців стає все менше: чоловік Єлізавети ІІ залишає королівські обов’язки

96-річний принц Філіп виходить на пенсію

Принців стає все менше: чоловік Єлізавети ІІ залишає королівські обов’язки
Фото Kiefer/flickr

Принц Філіп, герцог Единбурзький, чоловік британської королеви Єлизавети ІІ відійде від публічного життя та припинить виконувати свої монарші обов'язки з осені цього року. Про це повідомляється в заяві Букінгемського палацу, оприлюдненій у четвер, 4 травня.

«Рішення було ухвалене принцом Філіпом особисто та повністю підтримане королевою», ─ інформує CNN з посиланням на прес-секретаря палацу.

Цього літа принцу виповнюється 96 років, і монарх, очевидно, вирішив піти на заслужений відпочинок. Королеві Єлизаветі ІІ нині 91 рік. Вони одружені з листопада 1947 року й у листопаді відсвяткують 70 років подружнього життя. Разом вони із королевою відвідували величезну кількість заходів – щонайменше по три сотні на рік, а також виголошували до п'яти тисяч промов.

Королева Єлизавета продовжить виконувати свої повноваження.

Закони Великобританії не надають принцу будь-якої влади, навіть такої скромної, як у його дружини-королеви, однак принц отримує від парламенту зарплату (10% від королівської) і виконує безліч почесних обов'язків. Він бере участь в офіційних урочистих церемоніях, вручає разом з королевою державні нагороди, а також є почесним головою або членом 780 різних товариств. Тривалий час принц Філіп очолював Міжнародну федерацію кінного спорту.

Тепер монарх відмовився від усіх цих клопотів, зберігши за собою право брати участь в деяких заходах на свій розсуд.

Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей висловила «глибоку вдячність і добрі побажання» принцу.

«Незмінна підтримка герцогом Единбурзьким Її Величності Королеви, сотні благодійних і хороших справ під його патронатом стали істотним вкладом у Великобританію, європейську співдружність і весь світ на довгі роки», ─ йдеться в заяві Терези Мей.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло