Стало відомо, які три перші країни відвідає Трамп

Стало відомо, які три перші країни відвідає Трамп

Візити матимуть символічний характер об’єднання в боротьбі з тероризмом

Стало відомо, які три перші країни відвідає Трамп
Фото Chairman of the Joint Chiefs of Staff / flickr

Свої перші робочі закордонні візити президент США Дональд Трамп здійснить в Саудівську Аравію, Ізраїль та Ватикан. Поїздки відбудуться ближче до кінця травня, повідомляє Euronews.

Мета візитів, як зазначає Трамп, має історичний характер ─ об‘єднати послідовників трьох світових релігій у боротьбі з тероризмом.

«Ці візити відбудуться перед самітами НАТО і «Великої сімки». Вони почнуться зі справді історичної зустрічі у Саудівській Аравії з лідерами усіх країн мусульманського світу. Саме так ми закладемо новий фундамент для співпраці та підтримки наших мусульманських союзників у боротьбі з тероризмом і насильством», ─ зазначив президент США.

Саудівська Аравія ─ історичний союзник США. Монархія не потрапила до списку мусульманських країн, на які поширюється антиміграційний указ Трампа. Раніше, за часів Обами, відносини між двома країнами погіршилися через прийняття угоди щодо ядерної програми Ірану.

Міністр закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль-Джубейр сподівається, що завдяки сприяння адміністрації Трампа Конгрес схвалить продаж цій країні американських високоточних самокерованих ракет Raytheon. За даними Reuters, якщо угода відбудеться, США можуть продати Саудівській Аравії зброї на $ 1 млрд.

Цю угоду називають суперечливою, оскільки внаслідок авіаударів Саудівської Аравії по позиціях повстанців у Ємені гинули мирні жителі.

Як повідомлялося, у 2015 році Саудівська Аравія та її союзники з коаліції країн Перської затоки вторглися в сусідню державу Ємен, де тривала громадянська війна, і почали військову операцію проти повстанців хуситів. За час протистояння загинуло понад 4,5 тисячі людей, з яких половина – мирні жителі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті