Генпрокуратура направила до суду обвинувальний акт проти екс-керівництва НБУ

Генпрокуратура направила до суду обвинувальний акт проти екс-керівництва НБУ

Олексій Ткаченко та Роман Яковлєв завдали державі збитків на 787 млн грн

Генеральна прокуратура України завершила досудове розслідування за підозрою колишніх заступника голови Національного банку України Олексія Ткаченка та генерального директора департаменту банківського нагляду НБУ Романа Яковлєва в участі у створеній Віктором Януковичем і Сергієм Курченком злочинної організації. Про це написав генеральний прокурор Юрій Луценко на своїй сторінці в Facebook.

«Зазначені особи звинувачуються в забезпеченні прийняття Національним банком України в 2013 році незаконного рішення про видачу підконтрольному злочинної організації банку стабілізаційного кредиту, який в подальшому використовувався в інтересах співучасників злочину шляхом виведення коштів за кордон та перетворення їх на готівку», – написав Луценко.

У результаті держава отримала збиток у сумі 787 млн грн.

Обвинувальний акт ГПУ направила в суд. Все встановлене майно обвинувачених заарештовано.

Генеральна прокуратура затримала Ткаченка та Яковлєва в липні 2016 року за підозрою в розкраданні державних коштів. Обом інкримінувалося розкрадання 787,3 млн грн стабілізаційного кредиту, виданого Реал Банку в період з квітня 2013 року по лютий 2014 року.

Затримані діяли в змові з колишнім головою Нацбанку Ігорем Соркіним, колишнім головою правління Реал Банку Володимиром Агафоновим і Сергієм Курченком.

Суд заарештував Ткаченка та Яковлєва і призначив заставу 20 і 10 млн грн відповідно. 11 серпня 2016 року Апеляційний суд Києва зменшив суму застави за заарештованого екс-заступника голови НБУ з 20 до 3 млн грн. 20 серпня заставу внесли і Ткаченко вийшов на свободу. Яковлєву заставу зменшили до 1,5 млн грн, і він також вийшов на свободу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті