НБУ: банки отримали 5 млрд грн прибутку з початку року
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

НБУ: банки отримали 5 млрд грн прибутку з початку року

Банківська система у І кварталі спрацювала у прибуток

За перші три місяці 2017 року платоспроможні банки отримали 5,09 млрд грн чистого прибутку, повідомляє НБУ.

«Банківська система працювала прибутково у кожному із трьох місяців. Так, у січні чистий прибуток становив 0,36 млрд грн, у лютому – 3,49 млрд грн і в березні – 1,24 млрд грн», – говориться у повідомлені.

У першому кварталі прибуткову діяльність продемонстрували всі групи банків – з іноземним та приватним капіталом, а також державні банки.

Банки із державним капіталом отримали більше половини чистого прибутку всієї системи – 3,01 млрд грн., проте до кінця року він може бути нівельований збільшенням відрахувань до резервів за активними операціями.

Сукупний чистий прибуток банків з іноземним та приватним капіталом становив 1,88 млрд грн та 0,2 млрд грн відповідно.

«Банківська система України працює прибутково три місяці поспіль вперше з докризового 2013 року», – прокоментувала заступник голови НБУ, Катерина Рожкова,

Позитивно вплинуло на прибутковість сектору суттєве зменшення відрахувань банками до резервів – 6,33 млрд грн у 1 кварталі 2017 року проти 11,34 млрд грн за аналогічний період минулого року.

Крім того, за перші три місяці цього року у порівнянні з січнем-березнем 2016 року банківська система продемонструвала зростання чистого процентного доходу на 13,3% до 11,57 млрд грн. та чистого комісійного доходу – на 16,8% до 6,62 млрд грн.

З 92 платоспроможних на 1 квітня 2017 року банків, 72 за підсумками першого кварталу були прибутковими та отримали чистий прибуток у розмірі 6,87 млрд грн, 20 банків – збитковими зі сукупним чистим збитком у 1,78 млрд грн.

Детальна інформація про структуру доходів та витрат банків України за перші три місяці 2017 року в опублікованих статистичних даних

За перший квартал минулого року банківська система отримала чистий збиток у розмірі 8,01 млрд. грн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло