В Нігерії бойовики звільнили 82 школярки, викрадені 3 роки тому

В Нігерії бойовики звільнили 82 школярки, викрадені 3 роки тому

Дівчат обміняли на полонених бойовиків «Боко Харам»

В Нігерії бойовики звільнили 82 школярки, викрадені 3 роки тому
Фото UN Women/Mariam Kamara

Ісламістське воєнізоване угрупування «Боко Харам» відпустило 82 дівчат шкільного віку, захоплених на північному сході Нігерії три роки тому, в 2014 році. Про це повідомила в суботу нігерійська влада, передає Reuters.

В обмін на школярок з-за ґрат випустили багато ув'язнених бойовиків.

Нігерія вдячна Швейцарії та Міжнародному комітету Червоного Хреста за надану допомогу в звільненні дівчат після «довгих переговорів», заявила влада країни в своєму твіттері.

Як повідомляє DW, у квітні 2014 року бойовики «Боко Харам» викрали близько 280 школярок з інтернату в місті Чибок на північному сході Нігерії. Школяркам, більшість з яких були християнками, було від 12 до 17 років. Невдовзі після цього близько 50 дівчат змогли втекти від викрадачів.

У серпні 2016 року було поширено відеозапис, в якому називались умови для звільнення школярок. Як повідомляють ЗМІ, викрадених змушували навернутися в іслам, а багатьох з них примусили вийти заміж за терористів. Додому вони повернулися з дітьми на руках.

Частину викрадених, на думку правозахисників, могли використовувати як терористок-смертниць.

Досі близько 200 викрадених вважалися зниклими безвісти. Уряд Нігерії висловлював готовність до переговорів з екстремістами з метою повернення школярок з Чибока.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло