Янукович і його оточення за 2,5 року вкрали $40 млрд
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Янукович і його оточення за 2,5 року вкрали $40 млрд

Сума вкраденого зпівставна з державним бюджетом України

За оцінками Генпрокуратури, протягом правління екс-президента Віктора Януковича було вкрадено близько $40 млрд. Про це розповів заступник генерального прокурора Євген Єнін в ефірі UMN, передає Укрінформ.

«За нашими оцінками, протягом владарювання Віктора Януковича було вкрадено близько $40 млрд. За 2,5 року вони вкрали приблизно один державний бюджет України», – зазначив він.

За словами Єніна, злочинна організація Януковича складалася з кількох груп впливу.

«За версією слідства їх сьогодні 7. Ми детально проаналізували діяльність одного з семи крил злочинної організації – це крило, яке діяло «під дахом» Курченка, Клименка. Зазначені особи контролювали діяльність певних сфер народного господарства України. Вони тільки з Дніпропетровської області щомісяця стягували приблизно $100 млн кешем. Це були так звані податкові майданчики», – розповів заступник генпрокурора.
Далі, за словами Єніна, ці гроші пропускалися через коло банківсько-фінансових операцій.

«Це крило тримало під собою тисячі фіктивних підприємств, за діяльність яких відповідали близько 400 фінансових експертів. Решта 600 експертів відповідали за зв'язок грошової маси і діяльність підприємств із зовнішнім світом. Тобто йдеться про діяльність міжнародного «прального» хабу, де гроші відмивалися і йшли за кордон, а далі вже «вибілені» кошти використовувалися на придбання нерухомості, футбольних клубів, яхт, депутатських голосувань, або так зване реінвестування в Україну – тобто купівля облігацій внутрішньої державної позики», – заявив заступник генпрокурора.

Нагадаємо, на рахунки Державного казначейства вже зараховано $ 1,1 млрд конфіскованих коштів, пов'язаних з екс-президентом Віктором Януковичем, його оточенням, посадовими особами колишнього уряду країни і пов'язаними з ними особами.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло