ГМО наступає: площі засівання модифікованих культур збільшилися
Генно-модифікованих організмів у світі стає все більше

Площа під сільського господарськими культурами з генно-модифікованими джерелами (ГМО-культури) в 2016 році досягла 185,1 млн га проти 179,7 млн га в 2015 році, повідомляє міжнародна служба з моніторингу за застосуванням агробіотехнологій (International Service for the Acquisition of Agri-biotech Applications, ISAAA).
Водночас ISAAA нагадує, що в 1996 році, коли було видано перший дозвіл на вирощування таких культур, площа засіву становила 1,7 млн га.
На даний момент ГМО-культури вирощуються в 26 країнах. У семи з них зосереджено 95% площ, де вирощують модифіковані агрокультури:
США – 72,9 млн га, 39% від загальної площі
Бразилія – 49,1 млн га, 27%
Аргентина – 23,8 млн га, 13%
Канада – 11,6 млн га, 6%
Індія – 10,8 млн га, 6%
Парагвай – 3,6 млн га 2%
Китай – 2,8 млн га, 2%.
Майже половина світових площ під ГМО-культурами припадає на сою. Крім того, вирощують генно-модифіковані кукурудзу, бавовну і канолу.
Як зазначає голова правління ISAAA Пол С. Тенг, «біотехнологічні культури стали життєво важливим сільськогосподарським ресурсом для фермерів у всьому світі завдяки величезним вигодам для підвищення продуктивності і рентабельності, а також для збільшення термінів зберігання продукції».
«Нові сорти біотехнічної картоплі і яблук дадуть можливість споживачам користуватися прямими перевагами біотехнології, купувати продукцію, яка не буде псуватися, що, в свою чергу, може істотно скоротити харчові відходи», ─ зазначив він.
ГMO (генетично модифікований організм) ─ результат лабораторного процесу, протягом якого гени з ДНК одного різновиду виймаються і штучно вставляються у гени іншої рослини або тварини. Чужорідні гени можуть братися із бактерій, вірусів, комах, тварин або навіть людей. Оскільки це включає передачу генів, ГMO також відомі як «трансгенні» організми.
В Україні використання ГМО наразі заборонено.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].