Бойовики Ісламської держави вбили російського шпигуна

Бойовики Ісламської держави вбили російського шпигуна

Відео із вбивством визнали справжнім

Бойовики Ісламської держави вбили російського шпигуна
Фото news.siteintelgroup.com

Терористичне угруповання «Ісламська держава» опублікувало ролик, який показує процес обезголовлювання російського розвідника, його звинуватили у шпигунстві за групою у Сирії. Про це повідомляє The Washington Post.

На відео, опублікованому в понеділок, показано вбивство капітана Євгена Петренка, 36 років, який за словами ІДІЛ, влився до ісламістських груп у Казахстані та Північному Кавказі Росії перед тим, як його минулого року впіймали у Сирії.

Відео було доступним через копію, опубліковану на сайті SITE Intelligence Group, яка відслідковує екстремістські публікації та ЗМІ. Сайт підтвердив, що відео справжнє.

У інтерв’ю, яке Петренко дав очевидно під примусом, агент ФСБ заявив, що російський уряд покинув його, і закликав припинити воєнні дії у Сирії. «Я мав проникнути у спецслужби халіфату», ─ сказав чоловік, який сам себе називає Петренком, одягнутий у чорну сорочку із ґудзиками та чорний капелюх. «Один з наказів передбачав отримати доступ до Омару аль-Шишані та його кола спілкування. Але в той час мене було викрито та заарештовано службами безпеки халіфату».

Шишані – грузинсько-чеченський командир Ісламської держави у Сирії, якого, як кажуть, було вбито у 2016 році. Пентагон якось назвав його «військовим міністром» ІДІЛ.

Тисячі російськомовних бійців зібрались у «Ісламську державу», в основному вони є вихідцями із північнокавказького регіону Росії та колишніх радянських республік Центральної Азії. Росія робить усе, щоб вони не повернулись до країни.

Росія почала кампанію у Сирії у 2015 році, щоб підтримати уряд Башара Асада проти широкого кола повстанських та ісламістських угрупувань. Це робить Росію мішенню для тероризму, включаючи бомбардування авіалайнера у 2015 році.

Це не перше відео із вбивствами російських солдатів або шпигунів. В останньому згадуються імена Сергія Ашимова та Джамбулата Мамаєва, яких група взяла під арешт у 2015 і звинуватила у їх причетності до ФСБ. Їх пізніше розстріляли.

Вперше новина про затримання Петренка з’явилася минулого року під назвою «Послання від російського розвідника, захопленого ІДІЛ, президенту Росії та його народу».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті