Україна і Білорусь створять річковий хаб

Україна і Білорусь створять річковий хаб

Білорусь хоче через Дніпро з'єднати водні шляхи з Чорним морем

5 травня відбулися міжурядові переговори з білоруською делегацією і Міністерством транспорту Республіки Білорусь. У результаті переговорів Україна і Білорусь вирішили спільно створити річковий портовий хаб з метою включення Дніпра до транс'європейської транспортної мережі. Про це повідомив заступник міністра інфраструктури Віктор Довгань, передають «Українські новини «.

«Це не просто ідея створити портову інфраструктуру, їхня ідея глибша – з'єднати водні шляхи Республіки Білорусь через український Дніпро з Чорним морем, і далі мати виходи на країни Азії. Ця ініціатива також підтримується польською стороною, і ми – три країни – вирішили відновити цей міжнародний транспортний коридор», – сказав заступник міністра.

Україна виступила із заявкою про включення Дніпра до транс'європейської транспортної мережі, і далі планує подавати до Єврокомісії запит на технічну допомогу з розвитку даного міжнародного транспортного коридору.

Водночас Довгань наголосив на необхідності введення річкового збору, закладеного в законопроект про внутрішній водний транспорт, – з метою фінансування розвитку внутрішніх водних шляхів.

У січні–березні морські і річкові торгові флоти скоротили перевезення вантажів на 9,3%, в цілому було перевезено 0,9 млн тонн вантажів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті