Постаудит Дельта Банку виявив 42,1 млрд грн неврахованого збитку

Постаудит Дельта Банку виявив 42,1 млрд грн неврахованого збитку

Аналіз проводився вибірково і не може прийматися як сумарний збиток банку

Розрахункова сума неврахованих збитків неплатоспроможного банку «Дельта» становить 42,1 млрд грн. Про це свідчать підсумки проведеного компанією EY комплексного аналізу фінустанови. Короткий звіт щодо цього наведено на веб-сайті Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

У документі вказується, що збиток виявили за проаналізований період. Як уточнили агентству «Інтерфакс» у прес-службі ФГВФО, комплексно аналізувалась діяльність банку від березня 2012 року по березень 2015-го.

Втім, EY підкреслює, що сума збитків розрахована на підставі вибіркового аналізу і не може прийматися як сумарний збиток банку.

Компанія також навела перелік збитків, які не зуміла визначити кількісно. В тому числі це збитки за кредитами, наданими під ставки нижче ринкових, збитки за коштами, розміщеними під ставки нижче середньорічний ставки Нацбанку України, за разовими лімітами, які перевищують ліміти, рекомендовані департаментом з управління ризиками, та інші.

Дельта Банк заснований в 2006 році. Його найбільшими акціонерами на початку 2015 року були Микола Лагун (70,6059%) і Cargill Financial Services International, Inc. (29,3941%). 2 жовтня 2015 року НБУ за пропозицією ФГВФО прийняв рішення щодо відкликання банківської ліцензії та ліквідації «Дельти».

Нагадаємо, нещодавно ФГВФО оприлюднив стислі результати аналізу неплатоспроможного банку «Дельта», який проводила компанія «Ернст енд Янг Аудиторські послуги» з метою виявлення фактів проведення проблемних або ризикових операцій, неналежного виконання процедур управління ризиками та внутрішнього контролю, виявлення в діяльності банку порушення банківського законодавства України та ін.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло