Голова Євроцентробанку не буде скорочувати стимулюючі програми

Голова Євроцентробанку не буде скорочувати стимулюючі програми

Завдяки грошово-кредитному стимулюванню підвищується базова інфляція

Голова Євроцентробанку не буде скорочувати стимулюючі програми
Фото World Economic Forum

Голова Європейського центрального банку Маріо Драгі наголошує на необхідності збереження стимулюючих програм, незважаючи на те, що макроекономічні показники в єврозоні трохи покращилися в останні місяці, повідомляє Інтерфакс.

Драгі вважає, що про успіх говорити ще рано, зазначивши слабкість базової інфляції і зростання зарплат у єврозоні.

«Збереження поточного, дуже істотного обсягу грошово-кредитного стимулювання досі необхідне для підвищення базової інфляції», ─ додав він.

У середу Драгі поспілкувався з нідерландськими депутатами про грошово-кредитну політику ЄЦБ. Голова центробанку єврозони часто виступає з доповідями в Європарламенті, але рідко з'являється в національних законодавчих зборах. На думку експертів, цей візит Драгі до Нідерландів пов'язаний з посиленням позицій «північного блоку» єврозони, який очолює Німеччина, щодо ЄЦБ.

Основні розбіжності стосуються термінів згортання програми кількісного пом'якшення (QE), в рамках якої ЄЦБ викуповує активи на 60 млрд євро в місяць. На даний момент передбачається, що QE триватиме як мінімум до кінця грудня і може бути продовжена в разі потреби.

Регулятори Нідерландів, ФРН і низки інших країн стурбовані впливом стимулів ЄЦБ на заощадження населення і прибутковість пенсійних фондів. Голова нідерландського ЦБ Клаас Кнот заявляв раніше про те, що ризик дефляції в єврозоні повністю зник і ЄЦБ може незабаром приступити до згортання стимулюючих програм. Однак Драгі в середу дав зрозуміти, що на даний момент буде дотримуватися колишнього курсу, зазначивши, що негативні наслідки політики ЄЦБ є обмеженими.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло