Держстат: у квітні сповільнилося до 1,6% зростання цін від українських виробників

Держстат: у квітні сповільнилося до 1,6% зростання цін від українських виробників

За підсумками І кварталу 2017 року ціни виробників України підвищилися на 8,1%

Ціни у промисловості України у квітні підвищилися на 1,6% після зростання на 3,5% в березні та на 3,1% – в лютому. Головною причиною уповільнення цього показника стало незначне зниження цін на металеві руди (на 1,8%) після швидкого зростання в попередні місяці, а також деяке здешевлення видобутку і переробки нафти і газу – в межах 0,3-1,7%.

Про це повідомила Державна служба статистики, передає «Інтерфакс».

Як уточнює відомство, в річному вимірі (по відношенню до аналогічного місяця 2016 року) зростання цін виробників за підсумками квітня сповільнилося до 35,6% з 38,3% за підсумками березня, і 38,9% – за підсумками лютого.

За даними статвідомства, за підсумками чотирьох місяців 2017 року ціни виробників України підвищилися на 8,1%, тоді як інфляція склала 4,9%.

У добувній промисловості та розробці кар'єрів квітневі ціни підвищилися на 2,1%. Продукція переробної промисловості подорожчала на 0,6%. У постачанні електроенергії, газу та кондиціонованого повітря відбулося зростання цін на 4,0% за рахунок подорожчання електроенергії на 4,3%.

Водночас у виробництві коксівного вугілля ціни знизилися на 14,2%. А у виробництві харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів ціни в цілому лишилися незмінними.

Нагадаємо, Державна служба статистики України в середу, 10 травня, повідомила, що інфляція в Україні у квітні знизилася до 0,9% порівняно з 1,8% у березні, 1% – в лютому і 1,1% – в січні. Загалом з початку поточного року інфляція склала 4,9%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті