МВФ поліпшив прогноз зростання рівня валового зовнішнього боргу України в 2017 році

МВФ поліпшив прогноз зростання рівня валового зовнішнього боргу України в 2017 році

Також МВФ разом з ЄБРР підтвердив прогноз зростання ВВП України в поточному році на рівні 2%

МВФ поліпшив прогноз зростання рівня валового зовнішнього боргу України в 2017 році
Фото прес-центр НБУ

Міжнародний валютний фонд поліпшив очікування щодо зростання співвідношення валового зовнішнього боргу України до валового внутрішнього продукту в 2017 році.

Про це повідомляється в огляді економік центральних і південних Країн Східної Європи (CEE Outlook), оприлюдненому на веб-сайті МВФ в четвер, 11 травня, передає «Інтерфакс».

Згідно з прогнозом Фонду, відповідний показник зросте до 127,4% ВВП з 123,8% ВВП (раніше очікувалося до 136,3%) і в 2018 році знизиться до 126,3% ВВП.

Окрім цього, МВФ та ЄБРР підтвердили прогноз зростання ВВП України в 2017 році на рівні 2%.

МВФ, як і раніше, очікує зростання економіки України в 2018 році на 3,2%, тоді як ЄБРР прогнозує зростання на рівні 3%.

МВФ також підтвердив свій прогноз інфляції в Україні на рівні 10% в 2017 році, і на рівні 7% – в 2018 році. При цьому дещо поліпшив оцінку дефіциту поточного рахунку платіжного балансу в поточному році до 3,6% з 3,7% ВВП, прогнозованих після четвертого перегляду програми EFF. А у наступному році – до 2,9% з 3% ВВП.

ЄБРР відзначає стабілізацію української економіки в 2016-му і перехід до помірного відновлення, підтримуваний внутрішній попит і низьку базу порівняння. У той же час зовнішні прямі інвестиції, кредитування та держвидатки на інфраструктурні об'єкти залишаються слабкими.

Крім того, звертають увагу аналітики банку, основну частку експорту України, як і раніше, складають сировинні товари, що ставить країну у залежність від волатильності цін на сировинних ранках.

За оцінками аналітиків ЄБРР, у короткостроковій перспективі негативний вплив на зростання ВВП і платіжний баланс країни буде надавати транспортна блокада неконтрольованих територій, що вже позначилося зниженням промислового виробництва в Україні за підсумками І кварталу 2017 року на 0,7% у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року.

ЄБРР очікує, що дефіцит зведеного держбюджету, з урахуванням дефіциту НАК «Нафтогаз України», в 2017 році зросте до 3% ВВП з 2,3% у 2016-му.

Нагадаємо, 18 квітня 2017 року МВФ оприлюднив нову доповідь з доволі оптимістичними прогнозами для світу й навіть для України. Зокрема, оновлений прогноз значно покращив світові показники зростання ВВП.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло