МВФ поліпшив прогноз зростання рівня валового зовнішнього боргу України в 2017 році
Також МВФ разом з ЄБРР підтвердив прогноз зростання ВВП України в поточному році на рівні 2%

Міжнародний валютний фонд поліпшив очікування щодо зростання співвідношення валового зовнішнього боргу України до валового внутрішнього продукту в 2017 році.
Про це повідомляється в огляді економік центральних і південних Країн Східної Європи (CEE Outlook), оприлюдненому на веб-сайті МВФ в четвер, 11 травня, передає «Інтерфакс».
Згідно з прогнозом Фонду, відповідний показник зросте до 127,4% ВВП з 123,8% ВВП (раніше очікувалося до 136,3%) і в 2018 році знизиться до 126,3% ВВП.
Окрім цього, МВФ та ЄБРР підтвердили прогноз зростання ВВП України в 2017 році на рівні 2%.
МВФ, як і раніше, очікує зростання економіки України в 2018 році на 3,2%, тоді як ЄБРР прогнозує зростання на рівні 3%.
МВФ також підтвердив свій прогноз інфляції в Україні на рівні 10% в 2017 році, і на рівні 7% – в 2018 році. При цьому дещо поліпшив оцінку дефіциту поточного рахунку платіжного балансу в поточному році до 3,6% з 3,7% ВВП, прогнозованих після четвертого перегляду програми EFF. А у наступному році – до 2,9% з 3% ВВП.
ЄБРР відзначає стабілізацію української економіки в 2016-му і перехід до помірного відновлення, підтримуваний внутрішній попит і низьку базу порівняння. У той же час зовнішні прямі інвестиції, кредитування та держвидатки на інфраструктурні об'єкти залишаються слабкими.
Крім того, звертають увагу аналітики банку, основну частку експорту України, як і раніше, складають сировинні товари, що ставить країну у залежність від волатильності цін на сировинних ранках.
За оцінками аналітиків ЄБРР, у короткостроковій перспективі негативний вплив на зростання ВВП і платіжний баланс країни буде надавати транспортна блокада неконтрольованих територій, що вже позначилося зниженням промислового виробництва в Україні за підсумками І кварталу 2017 року на 0,7% у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року.
ЄБРР очікує, що дефіцит зведеного держбюджету, з урахуванням дефіциту НАК «Нафтогаз України», в 2017 році зросте до 3% ВВП з 2,3% у 2016-му.
Нагадаємо, 18 квітня 2017 року МВФ оприлюднив нову доповідь з доволі оптимістичними прогнозами для світу й навіть для України. Зокрема, оновлений прогноз значно покращив світові показники зростання ВВП.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].